Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Dwoje bohaterów Piaseczna na Mazovi MTB

"Podczas czwartej edycji Merida Mazovia MTB Marathon w Piasecznie, na najdłuższym dystansie Giga, triumfował Paweł Baranek, który odjechał na ostatnich kilometrach Michałowi Przybytkowi.

Warunki na trasie były ciężkie, co było do przewidzenia, po tak obfitych opadach deszczu. Pomimo tego, że Cezary Zamana jeszcze dzień przed maratonem sam korygował poszczególne dystanse, błota i kałuż nie udało się uniknąć. Płaski profil trasy sprawił, że peleton po starcie długo jechał zwarty. Jedynie większe fragmenty błota, powodowały, że stawka dzieliła się na mniejsze grupki. Łatwa Piaseczyńska trasa, przez dużą ilość wody i błota, stała się wymagająca technicznie dla niedoświadczonych zawodników. W tych warunkach przydawały się umiejętności nabyte z wyścigów przełajowych. Trudne zadanie stało przed zawodnikami z dystansu Giga, którzy na drugiej pętli mieli nieciekawą sytuację, gdyż i tak już trudna trasa, została jeszcze bardziej rozjechana przez cały peleton zawodników dystansu Mega.

2014.05.18-Daria-Piaseczno.jpg

Pomimo trudnych warunków uczestnicy zdawali się zadowoleni z błotnej kąpieli. Sprawiła to chyba piękna pogoda, która przywitała nas w niedzielę rano. Wystartowało ponad 1000 zawodników, którzy nie przestraszyli się wody i dzielnie „przepłynęli” Piaseczyńską trasę, na czele z organizatorem Cezarym Zamaną, który również pojechał razem z zawodnikami. Słowa uznania dla wszystkich, którzy zdecydowali się na niedzielny start w warunkach nietypowych i bardzo wymagających także dla sprzętu. Miejmy nadzieję, że deszcz będzie w tym tygodniu omijał Podlasie, bo w najbliższą niedzielę na maratonie w Supraślu, przygotowana przez zespół Merida Mazovia MTB Marathon trasa, będzie miała najwyższy stopień trudności w skali od 1-6. Tak więc lepiej, żeby było sucho."

Źródło: Mazovia MTB


Na wyścigu w Piasecznie mieliśmy swoich dwoje bohaterów:
Daria Parzychowska oraz Paweł Niedbała sprawili nam miłą niespodziankę.

Paweł Niedbała wystartował na najdłuższym dystansie tej imprezy, trasę GIGA czyli 86 km pokonał w czasie 03:54:05 i wywalczył czwarte miejsce w swojej kategorii (M5).
Daria Parzychowska, najmłodsza zawodniczka Klubu, wystartowała na dystansie HOBBY - 7 km , w swojej kategorii pokonała wszystkie rywalki, zajmując pierwsze miejsce.

To pierwszy wyścig, w którym Daria reprezentowała Klub, Daria jednak mimo młodego wieku ma już sporo startów na swoim koncie.

Gratulujemy naszym zawodników tych błotnych osiągnięć !


Tu filmik trenującej Darii Parzychowskiej, która zaprasza na Kurpiowskie Piaski.
wyniki zawodników Klubu
pełne wyniki
Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media