Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

WYNIKI II LeŚny BieG - Czarnowiec, 08.03.2015

II LeŚny BieG z kolejnym rekordem frekwencji.

WYNIKI

W dniu 08.03.2015 przy Święcie Kobiet - Klub Kolarski 24h wraz z Nadleśnictwem Ostrołęka po raz drugi miał zaszczyt zaprosić entuzjastów biegania oraz nordic walking na II LeŚny BieG.

2015.03.08-Czarnowiec-LesnyBieg.JPG

Pogoda jak na początek marca dopisała, a co za tym idzie dopisali też ku naszej radości uczestnicy. Impreza miała miejsce w Czarnowcu przy ulicy Kasztanowej 6km od centrum Ostrołęki, gdzie na dużej polanie mieściło się biuro zawodów, parking, palenisko, a nieopodal na skraju lasu start i meta zawodów. Co chwilę na horyzoncie pojawiał się kolejny samochód z nowymi uczestnikami oraz ich rodzinami. Gospodarz terenu, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Pan Zdzisław Gadomski jako gospodarz terenu przywitał serdecznie wszystkich uczestników zapraszając do korzystania z terenów Lasów Państwowych i podkreślił, że las jest dla wszystkich. Szczególne znaczenie lasu doceniają sportowcy, którzy w tym mikroklimacie przygotowują się do wielu ważnych zawodów. Krótkie przywitanie i kilka uwag technicznych skierował także do zawodników organizator zawodów Marek Karczewski oraz podziękował sponsorom, wolontariuszom i partnerom imprezy za pomoc w organizacji biegu.

Po zgłoszeniu się w Biurze Zawodów (do zmagań zgłosiło się 91 osób) oraz rozgrzewce co niektórych zawodników, około godziny 11-stej wszyscy uczestnicy pomaszerowali na linię startu ostrego gdzie zostali „wpuszczeni w las” przez Sędziego Głównego Jerzego Dąbrowskiego oraz Marka Kulczyka i Ewę Bartosik.

Zawody były rozegrane na trzech dystansach 10km, 5km z podziałem na Panie oraz Panów oraz 2,5 km dla Leśników. Mieliśmy także na celu wyłonić najlepszego biegacza z Klubu Kolarskiego 24h w Mistrzostwach Klubu oraz najmłodszego i najstarszego zawodnika, a także najszybciej biegające mieszkanki Ostrołęki. Trasa liczyła sobie 2,5 km a całkowity dystans składał się z ilości powieleń tego odcinka. Nawierzchnia trasy była bardzo sucha pomimo wcześniejszych opadów śniegu i deszczu, z relacji niektórych uczestników nie sprawiła im większej trudności. Na mecie na każdego z zawodników czekał medal uczestnictwa, a dodatkowo płeć piękna z racji swojego święta, dzięki Zarządowi KK24h była obdarowywana czekoladą która niewątpliwie po takim wysiłku była nie mniej przyjemnym akcentem niż kwiaty. Dużą sympatią cieszył się nietuzinkowy uczestnik (niezarejestrowany w biurze zawodów) pies rasy husky który wraz ze swoim Panem przebiegł dystans 10 km a potem nie mniej dumnie pozował do zdjęć z medalem. W trakcie oczekiwania na wyniki, zawodnicy mogli ogrzać się przy ognisku oraz skosztować pieczonych kiełbasek - niewątpliwie dla większości był to też tym samym początek sezonu ogniskowo-grillowego 2015. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dodatkowych uwieńczyło imprezę. Nagrody wręczali: Zdzisław Gadomski Nadleśniczy, Jerzy Grabowski Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka, Hubert Pawelec Zastępca Nadleśniczego. Swą obecnością imprezę zaszczycili także: Waldemar Pędzich – Członek Zarządu Powiatu ostrołęckiego, Ultramaratończyk, Robert Juchniewicz – Dyrektor MZOSTiIT w Ostrołęce, Wojciech Jarząbek – Wiceprezes EKOMENY oraz Marianna Pędzich – trener OKLA wraz z Mistrzynią Polski Weroniką Dworecką. Wszyscy vip-owie zabrali głos życząc przede wszystkim paniom w dniu Ich święta dużo uśmiechów i dobrej kondycji przez cały sezon sportowy oraz zaprosili biegaczy na organizowane przez Nich imprezy sportowe w Ostrołęce i okolicy.


2015.03.08-Czarnowiec-LesnyBieg%20(10)m.


Zwycięzcami biegu w poszczególnych kategoriach zostali:

10km
1. Przemysław Dąbrowski Borawe Agro-Metal Ostrołęka 33:10

2015.03.08-Czarnowiec-LesnyBieg%20(4)m.j

2. Damian Świerdzewski Dzbenin EKO Bud Korczaki 33:49
3. Mateusz Grabowski Nowa Wieś OKLA 38:03
5km
1. Natalia Nowak Ostrołęka OKLA 19:57

2015.03.08-Czarnowiec-LesnyBieg%20(3)m.j

2. Aleksandra Gruz Nowa Wieś OKLA 24:44
3. Weronika Dworecka Sypniewo  OKLA 24:46
2,5 km BIEG LEŚNIKA
1. Krystian Kowalczyk Ostrołęka Nadleśnictwo Ostrołęka 10:31
2. Krzysztof Wilkowski Nowy Szczeglin Nadleśnictwo Ostrołęka 11:03
3. Adrian Kaczyński Mostowo Nadleśnictwo Ostrołęka 11:20
Najszybsze ostrołęczanki
1. Natalia Nowak 19:52
2. Wiesława Grala-Mąka 26:42
3. Katarzyna Wiśniewska 27:48
Mistrzostwa KK24h

Panie 5km

1. Wiesława Grala Mąka 26:42
2. Agnieszka Mażewska 28:01
3. Małgorzata Karczewska 30:38
Panowie 10km
1. Sławomir Mąka 39:31
2. Damian Marciniak 44:54
3. Krzysztof Modzelewski 47:52
Najmłodszy/najstarszy zawodnik
1. Julia Karwowska Łomża 2006r.
2. Witold Białobrzeski 1950r.

Pełne wyniki Biegu oraz bogatą galerię zdjęć autorstwa Zbyszka Zajkowskiego i Pijącego_Mleko można śledzić na stronie organizatora www.KK24h.pl

GALERIA 1

GALERIA 2

Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa data nie będzie kojarzyła się już uczestnikom wyłącznie ze świętem kobiet ale, ale również (a może nawet przede wszystkim) z udaną imprezą biegową organizowaną przez Klub Kolarski 24h, i że już na stałe zagości do kalendarza wydarzeń sportowych naszego regionu.


Sponsorami Biegu były firmy: Nadleśnictwo Ostrołęka, ARCO Ławy, Best-Office Ostrołęka, Piekarnia Kurpiowska SERAFIN.


Dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom oraz partnerom za pomoc w organizacji II LeŚnego BieGu.

Dziękujemy także redaktorowi Arkadiuszowi Dobkowskiemu z Tygodnika Ostrołęckiego oraz portalu Moja-Ostroleka.pl za uwiecznienie naszego sportowego wydarzenia.


Zarząd KK24h

Marek Karczewski

Zbigniew Zajkowski


O naszych zawodach piszą na łamach lokalnych portali:

www.to.com.pl

www.Moja-Ostroleka.pl

Lasy Państwowe

EKOMENA

www.NowaOstroleka.pl

www.radioOKO.pl

www.Rozmaitosci.com

www.eOstroleka.pl

Film:

Arkadiusz Dobkowski

Dyzurna_Blondi


Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media