Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Zawodnik z Anglii zwycięża w naszej czasówce! 15.08.2015

Jarosław Kobyliński pochodzący z Makowa Mazowieckiego, a na stałe mieszkający i trenujący w Angielskim klubie „IPSWICH BC” został najlepszym kolarzem jazdy indywidualnej na czas, która odbyła się w sobotę 15 sierpnia 2015r. w Rzekuniu. Impreza organizowana przez Klub Kolarski 24h cieszyła się rekordowym zainteresowaniem uczestników.

2015.08.15-Rzeku%C5%84_Pm%20(1)m.JPG

W rzekuńskiej imprezie "KURPIE MTB - CZAS" wzięło udział 82 zawodników i zawodniczek. Kolarze mieli do pokonana dziesięć kilometrów przez miejscowości Rzekuń, Drwęcz i Zapieczne. Jazda przez miejscowości gminy Rzekuń i Troszyn była bardzo emocjonująca, co potwierdzają bardzo dobre wyniki. Wielu zawodników zapowiadało poprawienie swoich czasów z ubiegłego roku ale mocny wiatr pokrzyżował plany niektórym zawodnikom.


Najlepszym zawodnikiem zawodów został Jarosław Kobyliński – Ipswich BC, Maków Mazowiecki, pobił On ubiegłoroczny rekord trasy i dojechał do mety w czasie 14:43. Drugi był Dawid Załęgowski - Ibox Grawitan MTB Team, Warszawa, stracił on do zwycięzcy dwie sekundy. Najlepszym ostrołęczaninem został Artur Budny – BSA PRO Tour, który w kategorii Open zajął trzecie miejsce z czasem 15:12 ex aequo z Janem Tenderenda – Deutsche Bank Bike Team, Warszawa. Za pobicie rekordu trasy zawodnik z Anglii otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez Pana Rafała Urbana, Dzbenin z firmy ALUEXPERT.

2015.08.15-Rzeku%C5%84_Pm-m.jpg

Wśród pań najszybszą zawodniczką okazała się Bożena Bednarczyk – Zakręcona Ostrów, Grębki, która do mety dotarła z czasem 18:06. Druga była Iwona Wódkiewicz z Przsnysza czas 18:24, a trzecia Aleksandra Jackiewicz z Sokółki czas 18:29.


Dzieci rywalizowały na tym samym dystansie i w bardzo dobrych czasach docierały do mety. Wśród chłopców najszybszy był Kamil Grabowski – KK24h, Nowa Wieś – 22:38, drugi Kacper Mocek – KK24h, Nowa Wieś – 24:03, trzeci Adrian Bednarczyk – KK24h, Ostrołęka – 24:37.

Dziewczęta na dowolnych rowerach nie ustępowały chłopcom i czasówkę przejechały w czasie: Marta Gawek – KK24h, Ostrołęka – 23:41 i Barbara Karczewska – KK24h, Czarnowiec – 26:00

2015.08.15-Rzeku%C5%84_Pm%20(5)m.JPG

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali obdarowani pamiątkowymi statuetkami oraz oryginalnymi medalami z części rowerowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy od Agencji 2eR i po oficjalnej dekoracji wzięli udział loterii fantowej z wartościowymi akcesoriami sportowymi ufundowanymi przez organizatora i lokalnych sponsorów.

Najmłodszym zawodnikiem zawodów był Marcel Gawek z Ostrołęki, rocznik 2008, a najstarszym Pan Andrzej Wódkiewicz z Przasnysza, rocznik 1937 (78lat)

W dekoracji i w pracy Biura Zawodów uczestniczył z bardzo dużym zaangażowaniem przedstawiciel Gminy Rzekuń, Pan Marian Grzegorczyk – Kierownik ZOG w Rzekuniu, który podczas oficjalnej dekoracji wręczył najszybszym zawodnikom i zawodniczkom nagrody niespodzianki ufundowane przez Gminę Rzekuń.

2015.08.15-Rzeku%C5%84_Pm%20(6)m.JPG


Chcemy podziękować z tego miejsca sponsorom oraz wolontariuszom, za nieocenioną pomoc przy organizacji:

 • Aluexpert Ostrołęka, Rafał Urban

 • Best-Office Ostrołęka, Jarosław Jakubiak

 • Gawek Net Ostrołęka, Michał Gawek

 • Piekarnia Kurpiowska Serafin, Andrzej Żubrowski

 • Agencja Reklamy 2eR Ostrołęka, Grażyna Nałęcz

 • ZOOM wideofilmowanie Ostrołęka, Jacek Politowski

 • Res-Mot Ostrołęka, Tadeusz i Maciej Więckowscy

 • Klub Kolarski 24h Czarnowiec, Zarząd Klubu

wolontariusze: Witold Białobrzeski, Marian Grzegorczyk, Stanisław Juchniewicz, Krzysztof Zajkowski, Marek Żebrowski.

sędziowie: Jerzy Dąbrowski, Ewa Bartosik, Karolina Kupis, Adam Sadownikow.

Wielkie podziękowanie dla pana Pawła Czarneckiego z ul. Cichej i pana Daniela Mierzejewskiego z ul. kpt.Bednarczyka za udostępnienie energii elektrycznej do Biura Zawodów.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom za rywalizację „Fair Play”.


Impreza przeprowadzona była pod patronatem Wójta Gminy Rzekuń Stanisława Godziny.


VII Jazda indywidualna na czas odbywa się nieprzerwanie na terenie gminy Rzekuń od 2010 roku, a frekwencja startujących rośnie z roku na rok (2010 – 15osób), (2015 – 82osoby). Liczymy również na pobicie rekordu frekwencji 15.08.2016 roku.


foto: Pijący_mleko

Organizator – Marek Karczewski

PEŁNE WYNIKI

GALERIA Pijący_mleko

Forum
 • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
 • KurpieMTB
Reklama
 • KurpieMTB
 • Historia
 • WSC
 • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
 • Linki
Media