Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Udany debiut Kurpie MTB w Gminie Lelis!

Wyścig kolarski, Kurpie MTB pod hasłem ”Moja mała Ojczyzna” 27 września 2015 roku zawitał do Lelisa. Organizatorami imprezy był Klub Kolarski 24h i Gmina Lelis. Start i metę zaplanowano przy stadionie gminnym, ul. Sportowa. Ponad sto zawodniczek i zawodników na różnych dystansach rywalizowało w kolarskim wyścigu. Organizatorzy ulokowali trasę w urokliwych lasach leśnictwa Łodziska. Charakter wyścigu był identyczny jak w ubiegłych latach, czyli rywalizacja kolarzy odbyła się na wyznaczonych rundach w terenie leśnym. Taka formuła zawodów pozwoliła kibicom kolarstwa na obserwację zawodników na trasie wyścigu oraz gorące im kibicowanie.

Pierwsza miła niespodzianka na zawodników czekała już w biurze zawodów. W pakiecie startowym otrzymali pyszne parówki Tęczowe od sponsora, JBB Łyse. Tak wyposażeni mogli odważnie ruszyć na trasę zawodów.


Wyścig otworzyła rywalizacja dzieci na trasie MINI. Miały do pokonania 3 rundy po 2 km.  Wystartowały na niej dzieci ze szkoły podstawowej. Rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych SMYK, ŻAK, MŁODZIK - odrębnie dziewczynki i chłopcy. Trasa wyścigu dla dzieci została poprowadzona przez okolice lasu w Lelisie.

IMG_0326.jpg

Dystans MINI najszybciej pokonali: Kamil Grabowski Klub Kolarski 24h Nowa Wieś (16:15), tuż za nim Michał Fularski z Przasnysza i Szymon Białczak z Nowej Wsi. Wśród dziewczyn najszybsza była  Wawer Luiza argema.pl Prostki (17:58), przed Martą Gawek z Ostrołęki i Wiktorią Ejzemberg z Łodzisk.

Na dystansie MINI rywalizowało łącznie 28-iu młodych adeptów kolarstwa.


Po godz. 12-ej ruszyli na trasę MIDI i MAXI zawodnicy bardziej doświadczeni, którzy mieli do pokonania odpowiednio 20 i 40 km na bardzo trudnej technicznie trasie. Zawodnicy z dystansu MIDI musieli przejechać jedno okrążenie na bardzo interwałowej trasie. Był to wyścig przygotowany specjalnie dla pań, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: K1, K2 i K3. Organizator zadbał również o płeć męską i razem z paniami mogli rywalizować panowie w kategorii OPEN pod nazwą "Dla tych, którym się jeszcze chce... przejechać rowerem".


Panie, które były głównymi aktorkami tego dystansu, w ten ciepły wrześniowy dzień przyjechały na metę zmęczone, lecz na tak trudnej trasie musiały dać z siebie wszystko. Zwycięstwo odniosła zawodniczka z Gdańska Olga Niewiarowska Trek Honda Gdynia.

9HzK3RJe8s2s1kXhxtTBVGvZvJI56OtXTNST746l

Trasę pokonała z czasem 1:01:23, przed Anną Ostrowską z Chorzel - 1:01:41 i Katarzyną Sieńko z Białegostoku - 1:07:13.


Wśród panów na dystansie MIDI najszybszym okazał się Zbigniew Obrycki Bliska Team z Łomży z czasem 00:55:08:

IMG_0474.jpg

Po nim dojechali: Maciejem Papiernik z Białegostoku - 55:55 i Jakub Regulski  z Przasnysza - 56:44.


Na dystansie MIDI rywalizowało łącznie 48 zawodniczek i zawodników w tym 9 pań.


Najdłuższą trasę MAXI (40km) najszybciej pokonał Rafał Wróblewski CWT SZ z Przasnysza z czasem 1:41:17. Do mety dojechał samotnie wyprzedzając rywali o prawie 4 minuty:

IMG_0360.jpg

Jako drugi linię mety przekroczył Łukasz Milewski BLU CERSANIT TEAM REFLEKS z Białegostoku 1:45:12, na pozycji trzeciej wyścig ukończył Wojciech Zych Bliska Team z Białegostoku, przegrywając zaledwie o 8 sekund (1:45:20).


Na dystansie MAXI rywalizowało łącznie 37 zawodników.


Gdy na leśnych trasach rywalizowali dorośli, w tym samym czasie odbył się wyścig "O Złoty Dzwonek do roweru", w którym wystartowali przedszkolacy. Wszystkie dzieci dojechały do mety iw  nagrodę zostały udekorowane pięknymi pucharami, medalami oraz oczywiście „złotymi dzwonkami”. Zabawę rowerową oraz inne „umysłowe” atrakcje dla dzieci przeprowadzili konsultanci Europe Direct w Ostrołęce:

IMG_0833.JPG

Na wszystkich zawodników na mecie czekały okazałe, specjalnie tłoczone na tę imprezę medale, które ufundował kolarz amator z Łysych.

medal-Lelis-m.jpg

Specjalną nagrodą (rowerem miejskim) ucieszył się Dominik Niegowski  z Ludwinowa, gdy podczas losowania przez wójta gminy Lelis Stefana Prusika, jego los okazał się szczęśliwym:

PICT0187.JPG

Rower został przekazany Klubowi Kolarskiemu 24h przez WORD w Ostrołęce, lecz decyzją zarządu postanowiono rower rozlosować dla dzieci biorących udział w 3 etapach wyścigu MINI organizowanego przez Klub Kolarski 24h.

 

Uczestnicy wszystkich wyścigów rywalizowali o Puchary Wójta Gminy Lelis. Rywalizację najszybszego zawodnika z gminy wygrali:

Daria Parzychowska Klub Kolarski 24 h z Białobieli

Ewa Parzychowska Klub Kolarski 24h z Białobieli

Jakub Kosakowski Sp w Lelisie z Łodzisk

Paweł Niedbała Klub Kolarski 24h z Dąbrówki

Puchary wręczył osobiście Wójt Gminy – Stefan Prusik:

DSC03070_zpsbuvm4svq.jpg?682

Organizator przyznał także nagrody rzeczowe oraz okazałe puchary kolarskie ufundowane przez Starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła dla najszybszych zawodników z powiatu ostrołęckiego:

- dystans MINI – Daria Parzychowska (Klub Kolarski 24h) – Białobiel oraz Kamil Grabowski z Nowej Wsi (Klub Kolarski 24h)

- dystans MIDI - Ewa Parzychowska (Klub Kolarski 24h) z Białobieli

- dystans MAXI – Arkadiusz Jechanowski (Klub Kolarski 24h) z Kadzidła.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł:

DSC03089_zpsbr67y3y9.jpg


Najmłodszą zawodniczką była Sylwia Salamucha z Białobieli, która na dystansie mini zajęła wysokie 3 miejsce, a w wyścigu przedszkolaków zwyciężyła.


Najstarszym zawodnikiem, który zmierzył się z trasą Maxi był Edmund Łapuć z Białegostoku. Pokonał ją w czasie 3:07:56.


Najmłodsza i najstarszy:

IMG_0928.JPG


Po dekoracji rozlosowano ponad 90 wartościowych nagród rzeczowych ufundowanych przez Powiat ostrołęcki, Nadleśnictwo Ostrołęka, Klub Kolarski 24h oraz firmę komputerową Gawek NET:

DSC03026_zpsh6msnynv.jpg?627

Bezpieczeństwo na trasie wyścigu zapewniła zawodnikom Ochotnicza Straż Pożarna z Lelisa.


Na zakończenie imprezy zabrali głos zaproszeni goście, którzy podziękowali organizatorom i uczestnikom za stworzenie atmosfery kolarskiego święta w gminie Lelis i powiecie ostrołęckim.


Podziękowania składali:

Starosta ostrołęcki – Stanisław Kubeł,

Wójt Gminy Lelis – Stefan Prusik,

Prezes KK24h – Marek Karczewski

bw4uNbArzAvLFE9YDYnZ5sctAJjLjgtoLdbJQuV7

 

Z Klubu Kolarskiego 24h na podium stanęli:

Dystans MINI:

Marta Gawek z Ostrołęki - 1 miejsce

Basia Karczewska z Czarnowca – 1 miejsce

Daria Parzychowska z Białobieli – 1 miejsce

Kamil Grabowski z Nowej Wsi - 1 miejsce

Szymon Białczak z Nowej Wsi - 3 miejsce

Kacper Ścibek z Nowosiedlin – 1 miejsce

Marcel Gawek z Ostrołęki – 2 miejsce

Dystans MIDI:

Ewa Parzychowska z Białobieli -2 miejsce

Maria Kamińska z Nowosiedlin - 3 miejsce

Dystans MAXI:

Arkadiusz Jechanowski z Kadzidła - 1 miejsce

Paweł Niedbała z Dąbrówki – 3 miejsce

 Na wyścigu w Lelisie w barwach KK24h wystartowała rekordowa liczba zawodników (32 osoby) - dziękujemy za zaufanie.

Sędzią Głównym zawodów był Jerzy Dąbrowski, dyrektorem zawodów Marek Karczewski, dyrektorem technicznym Norbert Siemiątkowski.


Organizatorem zawodów był Klub Kolarski 24h we współpracy z Gminą Lelis oraz Nadleśnictwem Ostrołęka.


Organizator składa podziękowania dla sponsorów, którzy pomogli swoim wkładem uczynić tę imprezę tak bardzo udaną:

- JBB w Łysych

- Piekarnia Kurpiowska Serafin

- IzBud Józef Liberacki Ostrołęka

- Gawek NET

- Hestia Ostrołęka

- Best-Office Ostrołęka

- WORD Ostrołęka

oraz Partnerom:

- Ochotnicza Straż Pożarna w Lelisie

- MZOSTiI-T w Ostrołęce

- Nadleśnictwo Ostrołęka

- Stowarzyszenie ARKADIA Ostrołęka

- EUROPE DIRECT Ostrołęka


Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili całą niedzielę dla pracy społecznej na rzecz sportu. ! Podziękowania dla naszego niezawodnego fotografa "Pijącego_mleko" za dokumentację fotograficzną.


Słowa uznania Klub Kolarski KK24h kieruje do powiatu ostrołęckiego, w szczególności gmin: Rzekuń, Olszewo-Borki, a także gminy Lelis, które rokrocznie udowadniają że sport nie jest im obojętny i zawsze znajdują środki na stworzenie odpowiedniego klimatu do rozwoju pasji mieszkańców, zarówno dzieci, jak i młodzieży. Dzięki temu uczestnicy mogą cieszyć się ze zwycięstw oraz potrafią pogodzić się z porażkami. Nawet najlepiej poprowadzona lekcja w klasie nie jest w stanie dostarczyć tylu pozytywnych emocji, wrażeń, doświadczeń jak rywalizacja sportowa ze swoimi rówieśnikami z innych miejscowości. Do szkoły nie chodzi tylko głowa dziecka! Musimy pamiętać także o jego psychofizycznym rozwoju. W dobie dominacji komputerów, gdy coraz więcej uczniów ma nadwagę, wady postawy i przynosi zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego sport odgrywa ogromną rolę - nie tylko ten szkolny.


Mamy nadzieję, że kolejne gminy w przyszłym roku przyłączą się do realizacji cyklu wyścigów kolarskich "Kurpie MTB".


Trasa wyścigu to podstawa !

Teren obszaru leśnego Nadleśnictwa Ostrołęka w Leśnictwie Łodziska okazał się znakomitym podłożem ze sporymi wzniesieniami na przeprowadzenie zawodów MTB. Aby przygotować zachęcającą trasę dla wyczynowych zawodników trzeba przebyć lasy wzdłóż i w szerz poświęcając na to wiele, wiele godzin. Pomysłodawcami trasy byli członkowie KK24h Ewa, Paweł Parzychowscy z Białobieli oraz Paweł Niedbała z Dąbrówki, który mimo wszystko takiego nazwiska doprowadził trasę do "czystości" oraz poświęcił kilka "dniówek" aby ją właściwie oznaczyć.


Recenzje uczestników wyścigu największą nagrodą:

Trasa wyścigu świetna, interwałowa, fajne single nie sposób było się nudzić. Organizacja świetna, sprawnie, w miłej atmosferze wszystko przebiegało. Nagrody rewelacja statuetki to rowerowy Oscar. Medale, nagrody w losowaniu, wszystko na bogato. Lasy piękne, jadąc wolniej można było dostrzec sporo grzybów, gmina super. Pozostają miłe wspomnienia i życzyć sobie do zobaczenia za rok. Dziękuję. [PD]


Trasa piękna i wymagająca, rywalizacja na wysokim poziomie, organizacja bardzo dobra a Pan Wójt i Pan Starosta spisali się na medal !!! "Grupa Szalonych Rowerzystów" z Białegostoku na pewno powróci w większym gronie za rok. Dziękujemy [KŚ]


Trasa krótka, ale bardzo treściwa , bajkowe MTB .... [KŚ]

Opinia... :) hmmm
Trasa naprawdę piękna. Nie spodziewałam się, ze będzie tak ciekawa. Wydawało mi się, że na dystansie 19km to nawet się nie rozgrzeję, ale myliłam się. Trasa super!
Nie wiem czy była źle oznaczona, czy ja po prostu miałam pecha. 3 razy wypadłam z trasy. Raz zabłądziłam... Może jechałam za szybko i nie zauważyłam czegoś... Na pewno taśmy są najlepszym oznakowaniem. Strzałki są super, ale zawsze ktoś się wpakuje nie tam gdzie trzeba a inni za nim. Taśmy widać z daleka. Można nimi zagrodzić ewentualne zmyłki. Dla mnie poproszę więcej taśm ;) [Ania]

Fotogalerie:


Pijący_mleko
Zbyszek Zajkowski
Dyżurna Blondi
Paul997

Moja-Ostroleka.pl - MINI
Moja-Ostroleka.pl - MAXI
TO.com.pl


Filmy:

Dystans MAXI, 4 miejsce, cz. 1

Dystans MAXI, 4 miejsce, cz. 2


Wyniki:

LINK

Zawodnikom tak podobał się las, że postanowili dokładnie go zwiedzić... na piechotę:

IMG_0481.JPG

IMG_0487.JPG

IMG_0517.jpg

IMG_0527.JPG

IMG_0581.JPG

IMG_0591.jpg

IMG_0607.jpg

IMG_0614.jpg

IMG_0616.jpg


Do zobaczenia za rok!

PICT0195.JPG


[ORGANIZATOR]

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media