Podia

Inauguracja sezonu letniego ”Legia MTB MARATON" w Laskach.

W ubiegłą sobotę (19.03.2016) odbyła się inauguracja sezonu letniego ”Legia MTB MARATON w Laskach.

4Nmayx-g1eCtRxYmNYjY2IY-PWDMU4Zi_4E5OHwh

To było trochę zimowe otwarcie letniego cyklu Legia MTB maraton. Jeszcze przed startem sypnęło śniegiem. A potem zrobiło się wietrznie, lekko pochmurnie, nawet momentami błysnęły promienie słońca. Ale to była edycja w Laskach pierwszy raz bez deszczu więc można uznać, że otwarcie się udało. Trasa wszystkich wyścigów (MINI, MEGA, GIGA) przebiegała po szlakach Kampinoskiego Parku, a zawodnicy rywalizowali na rundach o długości ok. 13km.

Zawodnicy KK24h na pierwszym etapie pokazali się z bardzo dobrej strony i aż czterech kolarzy stanęło na podium tego etapu.

pQIsVA024xq08gFz2_-INeq5xc_vjCZOk6PxAGoj

W wyścigu MEGA (40,5km) Arkadiusz Jechanowski przyjechał na metę jako 10-ty zawodnik, a w kat. M4 wygrał pokonując Artura Kornackiego i klubowego kolegę z KK24h Jarka Makowieckiego. W wyścigu wzięło udział 54 zawodników.

Na najdłuższym dystansie GIGA (54km) rywalizowało 38 zawodników, a wśród nich Paweł Niedbała, który pomimo groźnego wypadku zaraz po starcie w szczęśliwych okolicznościach dojechał do mety na 14 pozycji OPEN i w kat. M4 zajął drugie miejsce. Wiesław Podeszwa z KK24h na metę dotarł jako 21 ale w swojej kategorii wiekowej M5 zwyciężył z przewagą ponad 15 minut.

Na wyścigu startowali również: Dominik i Michał Niegowscy oraz Michał Gawek.

Dpd0SSb8leZFE5Ft_ebxa57_1lx-ksZEDBbcRBP0

Gratulujemy zawodnikom punktowanych miejsc i zapraszamy do śledzenia zmagań na Legia MTB Marathon już 10 kwietnia na warszawskich Fortach Bema.