Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Podziękowanie "za Dąbrówkę". 28.08.2016

Wyścig kolarski „Kurpie MTB” zawitał 28 sierpnia do Dąbrówki w gminie Lelis, w powiecie ostrołęckim. Na malowniczej i jednocześnie trudnej technicznie trasie tamtejszych lasów ścigali się kolarze z całego kraju. Rywalizacja toczyła się na trzech dystansach oraz w wyścigu dla przedszkolaków „O Złoty Dzwonek do Roweru”.

W wyścigu "MINI" dla najmłodszych adeptów kolarstwa do przejechania było 8 km, a na starcie pojawiło się 31 osób w wieku 7-14lat.

ibuXu7cMifimh4IWP1LmDlfi0FyMxGIVWLlQDR4d

Wśród chłopców najszybszy był Maciej Pietryszyn UKK Huragan Wołomin z Kobyłki z czasem 0:20.09. Na kolejnych miejscach uplasowali się Kamil Gutowski UKK Prostki z Prostek - 0:21.32 i zawodnik z Nowej Wsi Kacper Mocek KK24h – 0:21.51

Najszybszym zawodnikiem z powiatu ostrołęckiego okazał się Kacper Mocek, a najszybszym mieszkańcem Gminy Lelis Dawid Chrostowski z Dąbrówki.

jbZGwjph0dbEClh1RS2315tWqHbHnYL-xJCbeM9c

W kategorii dziewczynek wygrała Luiza Wawer agrema.pl Prostki z czasem 0:21.13, wyprzedzając Darię Parzychowską Bike Atelier Team Białobiel 0:24.55 i Aleksandrę Kowalską KK24h z Ostrołęki 0:25.35.

Najszybszą zawodniczką powiatu ostrołęckiego oraz Gminy Lelis okazała się Daria Parzychowska z Białobieli.

Wyścig "MIDI" to wymagający i dłuższy dystans dla bardziej wprawionych zawodników, którzy musieli przejechać w trudnym, leśnym terenie 20,5 km. Najszybsi na tym dystansie byli: Michał Petryszyn UKK Huragan Wołomin z Kobyłki czas 1:02:55, Szymon Gryn UKK Prostki z Prostek 1:02:55 oraz Mateusz Bałdyga UKK Prostki z Prostek, 1:02:57.

Najszybszym zawodnikiem powiatu ostrołęckiego był Piotr Kowalski z Zabrodzia, a najszybszym mieszkańcem Gminy Lelis Paweł Parzychowski z Białobieli.

Wśród pań najlepsze wyniki wykręciły: Anna Świderska MTB Team Ełk z Ełku 1:04.38, Katarzyna Sieńko Grupa Szalonych Rowerzystów z Białegostoku 1:04.51 oraz Małgorzata Walendziewicz z Ełku MTB Suwałki 1:07.24.
Najszybszą zawodniczką powiatu ostrołęckiego oraz Gminy Lelis okazała się Ewa Parzychowska z Białobieli.

W wyścigu wystartowało łącznie 52 zawodniczek i zawodników.


Najwięcej emocji wzbudziła walka na najdłuższym dystansie „MAXI”, w którym zawodnicy musieli przejechać 37 kilometrów. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Patryk Muśko UKS Wygoda Białystok z miejscowości Grabówka 1:32.20,który wyprzedził Bartosza Jechanowskiego KK24h z Ostrołęki 1:37.15 i Jakuba Niewiarowskiego UKS Wygoda Białystok z Białegostoku 1:37.16.

Najszybszym mieszkańcem powiatu ostrołęckiego był Paweł Niedbała z Dąbrówki, który jest równocześnie mieszkańcem Gminy Lelis (pomysłodawca i wykonawca trasy wyścigu).

S_JV9iiFuIW1UPKCf7Vh-lX_xgqQCRnI5Mp3X71x

Jedyną kobietą, która pokonała dystans „MAXI” była Olga Niewiarowska z Gdańska, która z wynikiem 1:50.33 dotarła do mety na 22 pozycji wśród 39 zawodników.

Do Dąbrówki na wyścig przyjechały całe rodziny, które miały również swoje rywalizacje w klasyfikacjach rodzinnych.

Na dystansie MAXI w kategorii Ojciec+Syn zwyciężyli Arkadiusz i Bartosz Jechanowscy z Ostrołęki przed Jarosławem i Kamilem Makowieckimi z Olszewki.

W klasyfikacji Mama+Córka zwyciężyły Ewa i Daria Parzychowskie z Białobieli przed Jolantą i Olgą Nosek z Ostrołęki oraz Sylwią i Marceliną Wołosz z Łodzisk.

tYY3LTt9z-onQeEZ3muwzye5nXfqbdHU3sT334XT

Najmłodszym zawodnikiem wyścigu był Mateusz Lendzioszek z Ostrołęki rocznik 2009, a najstarszym Tadeusz Więckowski z Olszewa-Borek rocznik 1953.


Przedszkolaki miały także swój wyścig „O Złoty Dzwonek do Roweru”, w którym wystartowało dziesięcioro dzieci. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane puchary, nagrody, dyplomy i dla najmłodszych z najmłodszych „Złote Dzwonki”.

Łącznie w wyścigu, w Dąbrówce wystartowało 132 zawodników z Ostrołęki, Warszawy, Mrągowa, Białegostoku i innych miejscowości Polski.

Wszyscy zawodnicy wyścigu Kurpie MTB rywalizowali o puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez powiat ostrołęcki. Dla najszybszych zawodników z Gminy Lelis wręczone były puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Lelis, a nagrody zwycięzcom wręczali Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik i Dyrektor CKBiS w Lelisie Bartosz Podolak.


Znakomita sportowa atmosfera podczas zawodów udzieliła się wszystkim zawodnikom i kibicom, bo dopisało w tę słoneczną niedzielę wszystko: pogoda, frekwencja, rywalizacja sportowa, aktywny wypoczynek i wiele uśmiechów u dzieci i ich rodziców. Impreza kolarska w Dąbrówce była piątą imprezą sportową organizowaną przez KK24h w sezonie 2016. Kolarze zapraszają do korzystania z trasy wyznaczonej w lesie Leśnictwa Dąbrówka przez okolicznych fanów dwóch kółek.


Organizator wyścigu Klub Kolarski 24h z tego miejsca chce podziękować organizacjom, instytucjom, sponsorom i wolontariuszom za pomoc w organizacji wyścigu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce pod komendą Zbigniewa Żelaznego,

JBB w Łysych,

Piekarnia Kurpiowska Serafin,

Best-Office z Ostrołęki,

Xtreme Sport z Ostrołęki,

Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Ostrołęka,

Witold Białobrzeski, Andrzej Gumkowski, Stanisław Juchniewicz, Małgorzata i Bogdan Zalewscy.

Dziękujemy panu Staroście ostrołęckiemu Stanisławowi Kubłowi i Wójtowi Gminy Lelis panu Stefanowi Prusikowi za pomoc i owocną współpracę przy organizacji zawodów.


PozdROWER!

Dyrektor Wyścigu Marek Karczewski

GALERIA

WYNIKI

FILM

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media