Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

2016.11.08 Mistrzostwa woj. podlaskiego w przełajach.

2016.11.06 - Białystok

Jest jesień to musi być... błoto...
Kolarze KK24h w ubiegłą niedzielę startowali w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie osiedla Wygoda.

5LYNCIm-yF6iZJwzQSnNcYXCWVP9TLm_8254jxaM


Starannie przygotowana przez Organizatora "Maratony Kresowe" trasa przełajów dawała zarówno dużo satysfakcji zawodnikom przygotowanym do tego typu rywalizacji oraz sporo kłopotów technicznych dla słabszych zawodników.

Czym różni się trasa "przełajów" od trasy dla "górali"? Prostą odpowiedzią byłoby stwierdzenie: "wystartuj, a sam się przekonasz" :) ale wiemy, że nie każdy jest w stanie sobie wyobrazić jazdę rowerem przy temperaturze powietrza oscylującej w granicach 5st.C, padającym deszczu oraz sporej ilości błota na dodatek w listopadzie :).

W przełajach chodzi przede wszystkim o sprawne schodzenie i wchodzenie na rower przed i po ciągle przeszkadzającymi zawodnikom: rowami, muldami, poprzecznymi deskami na wysokości połowy koła, błota itp. Zawodnicy także często muszą nosić rower na ramieniu, bo najzwyczajniej nie ma możliwości pokonania trasy na kołach. Różnicą w zasadach rozgrywania przełajów jest także limit czasowy poszczególnych wyścigów. Gdy do mety dojeżdża zwycięzca wyścigu to zawodnicy, którzy nawet nie przejechali wszystkich okrążeń muszą zjechać z trasy.

Przełaje w Polsce odradzają się, ale daleko nam jeszcze do Belgii, Holandii gdzie na tego typu zawody kolarskie przychodzi parę tysięcy kibiców.

W Białymstoku kibiców oraz zawodników było trochę mniej lecz sama rywalizacja była bardzo zacięta.


Zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h zaprezentowali się z dobrej strony:

Marta Gawek obroniła tytuł Mistrzyni woj. podlaskiego wśród młodziczek w wyścigu na 20min.

PVmCqRN_Ug5n8hwxDGxyB9t3MedpN8Azn6M_XBmr

Maciej Karwowski dojechał do mety na drugiej pozycji wśród amatorów M40 i jednocześnie jako 10-ty zawodnik OPEN w wyścigu na 40min.

Mariusz Rynkiewicz zajął 5-tą lokatę wśród amatorów M30 w wyścigu na 50min., a Adrian Gąska i Kacper Mocek w wyścigu na 40min. dojechali odpowiednio na 7 i 8 pozycji wśród juniorów młodszych. Szymon Białczak w tym wyścigu miał tyle pecha, że wyczerpał chyba limit na ten rok :) - jechał ten wyścig na 4-rech rowerach (czytaj zmieniał w strefie zmian) i wszystkie z nich przy trudnych warunkach pogodowych odmówiły posłuszeństwa.


Cały wyścig na setkach zdjęć pięknie udokumentował Pijący_mleko - zapraszamy do oglądania zmagań kolarzy.

Wyścig 1 i 2

Wyścig 3

Wyścig 4 i dekoracje

Składamy gorące podziękowania dla sponsora transportu - GABRIELLA-TRAVEL z Ostrołęki za wygodne i bezpieczne dowiezienie zawodników na wyścig.

Ekipa KK24h już w piątek 11 listopada wystartuje w kolejnym wyścigu przełajowym, tym razem na warszawskiej dzielnicy Bemowo, na Fortach Bema.

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media