Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

IV LeŚny Bieg przeszedł do historii - dziękujemy !

W ostatnią niedzielę (19.03.2017) odbył się IV LeŚny BieG zorganizowany przez Klub Kolarski 24h we współpracy z Nadleśnictwem Ostrołęka i Gminą Olszewo-Borki.

o4q6oIl3XtawfJJiOIFj4MDQUkvEClQOgtWTKk7w

Start i metę biegu zlokalizowano w okolicach Szkoły Podstawowej w Przystani a trasa biegu wiodła przez kompleks leśny Leśnictwa Przystań. Pogoda raczej nie rozpieszczała ale na szczęście deszcz nie padał co ucieszyło wszystkich. Zawodnicy mieli do wyboru dystans 5km lub 10km a dodatkowo dla tych którzy wolą chodzić można było uczestniczyć w konkurencji Nordic Walking na dystansie 5km. Na liście startowej znalazło się aż 265 osób lecz na mecie zameldowało się 241 zawodniczek i zawodników. Były również całe rodziny; dzieci, rodzice, rodzeństwa i oczywiście kibice. Taki widok cieszy i organizatorów i startujących.


W biegu na 10 km zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Borawego - Agro-Metal Ostrołęka czas 00:32:29 przed Damianem Świerdzewskim Dzbenin – NastępnyKrok/Mówiący Kij 00:33:02 i Pawłem Grygo z Łomży – LŁKS 00:36.41. Wśród pań najszybciej dobiegła Marta Ruszczyńska z Bogatego – KS Maków Biega 00:47.28 przed Anną Urbaniak z Jednorożca 00:47.50 i Sylwią Czartoryską z Łomży czas 00:48.24. Bieg ukończyło łącznie 119 osób.

Na dystansie 5 zwyciężył Daniel Gadomski Ostrołęka 00:17.50, drugi był Adam Piątkowski Szwendrowy Most 00:17.56, a trzecie miejsce podium wywalczył Karol Rogoziński z Dzbenina 00:18.05, wszyscy trzej z UKS 7 Ostrołęka. Najlepszą panią na tym dystansie była Anna Kiśluk z Faszczy – Przczółkowski Team 00:22.42, druga Paulina Kojtek Kopaczyska – NastępnyKrok/Mówiący Kij 00:23.31, trzecia Klaudia Baczewska Ostrołęka – Biegam Bo Lubię Ostrołęka czas 00:24.04 Bieg ukończyło łącznie 79 osób.


Toczyła się również rywalizacja na 5km w towarzyszącej biegom formule Nordic Walking o Puchar Wójta gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Szewczyka. Wygrał Janusz Limberger z Ełku - Serduszko Team Ełk 00:34.12, drugi był Stanisław Troniarz z Raszyna 00:35.57, a trzeci Wojciech Jarząbek z Ostrołęki - Ekomena 00:36.44. Wśród pań zwyciężyła Grażyna Troniarz z Raszyna z czasem 00:37.41 przed Ewą Stolarczyk z Aleksandrowa – T&S 00:38.39 i Katarzyną Mrozek z Olszewki 00:40.27. Marsz ukończyło łącznie 42 osoby.


Podczas biegu większość uczestników zdecydowała się wesprzeć akcję pomocy dla chorej Dobrawy Napiórkowskiej, która gorąco ze swoją mamą i siostrą kibicowały biegaczom. Uczestnicy pobiegli z naklejkami na koszulkach „Biegnę dla Dobrusi”. Dziękujemy serdecznie w imieniu rodziców dziewczynki.

M81hX_Ylk0fH3g_Kz37q9hUGvd5h1mb0UlTOpuZE


Nie mogło zabraknąć również biegających kolarzy z KK24h tym bardziej , że LeŚny BieG to właśnie Mistrzostwa naszego Klubu w Biegu Długodystansowym. Rywalizowano o Puchar Prezesa Klubu Kolarskiego 24h Marka Karczewskiego. Wśród pań na dystansie 5km mistrzostwo wywalczyły: Wiesława Grala-Mąka – Mistrzyni KK24h w biegu długodystansowym, Agnieszka Mażewska - Wicemistrzyni, Anna Syguła – II Wicemistrzyni. Tuż za podium Małgorzata Karczewska.

Mężczyźni walczyli na dystansie 10km i mistrzami Klubu zostali: Sławomir Mąka - Mistrz KK24h w biegu długodystansowym, Maciej Więckowski – Wicemistrz, Damian Marciniak – II Wicemistrz a tuż za podium Norbert Siemiątkowski. Dzięki firmie produkującej kosmetyki dla mężczyzn marki ZEW for men zwycięzcy KK24h w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody finansowe i zestawy kosmetyków. Łącznie w Mistrzostwach wystartowało: 4 panie i 13 mężczyzn.

wZo_fJyoN7DrWBjyR99b22Z4Eh1_2CRLDuDnIn9t

Najszybszymi leśniczkami i leśnikami, którzy walczyli na dystansie 5km o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisława Gadomskiego byli: Marta Baranowska Leszczydół Nowy – Klub Biegających Leśników Nadleśnictwo Wyszków, Monika Bobek Baranowo – Nadleśnictwo Parciaki, Anna Anuszkiewicz Ostrołęka – Nadleśnictwo Ostrołęka oraz wśród mężczyzn: Kamil Onisk Mińsk Mazowiecki – Nadleśnictwo Drewnica, Łukasz Pulkowski Chodkowo-Kuchny – KS Maków Biega/Nadleśnictwo Parciaki, Krystian Kowalczyk Ostrołęka – Nadleśnictwo Ostrołęka.


Najszybszymi mieszkańcami miasta Ostrołęki, którzy walczyli o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego byli: Katarzyna Marcinkowska-Cholewa i Sławomir Mąka.

Najszybszymi mieszkańcami gminy Olszewo-Borki, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Krzysztofa Szewczyka byli: Monika Młynarczyk z Drężewa oraz Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi.

Najstarszym i najmłodszym uczestnikiem zawodów byli: Ryszard Ropiak - Kurpie Myszyniec rocznik 1944 i Mateusz Długołęcki z Zielonej – Długołęccy rocznik 2007.

Nad prawidłowością rozegrania zawodów czuwali sędziowie: Jerzy Dąbrowski, Ewa Bartosik i Marek Kulczyk.


W naszej imprezie biegowej uczestniczyli między innymi: Wiceprezydent miasta Ostrołęki Grzegorz Płocha i Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, którzy rywalizowali w konkurencji Nordic Walking na dystansie 5km. Wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk zdecydował się pobiec dystans 10km i z czasem 00:51.31 dobiegł do mety na 68 pozycji OPEN. Waldemar Pędzich – radny powiatowy – maratończyk, były mistrz i rekordzista Polski w biegu 24-godzinnym. Zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka Hubert Pawelec.


Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i zaufanie do naszej organizacji.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim startującym bo najważniejszy jest udział w takich imprezach sportowych i chęć aktywnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.


Chcemy z tego miejsca również gorąco podziękować sponsorom:

JBB Bałdyga z Łysych, Piekarnia Kurpiowska SERAFIN, eco in Warszawa, Best Office Ostrołęka, ZEW for men Warszawa i Miasto Ostrołęka w osobie Przewodniczącego Rady Miasta.

Naszym partnerom i współorganizatorom:

Nadleśnictwo Ostrołęka, gmina Olszewo-Borki, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi pod komendanturą Bogdana Święcickiego, Szkoła Podstawowa w Przystani i powiat ostrołęcki.

Ślemy gorące podziękowania dla wolontariuszy, pań kucharek ze Szkoły w Przystani, które od rana warzyły dla uczestników gorącą grochówkę, pracowników UG w Olszewie Borkach, leśników i pana Rysia z Przystani, którzy przyczynili się do znakomitej organizacji IV LeŚnego BieGu.

Dziękujemy mediom lokalnym, które były obecne na naszym biegu: Info-Ostroleka.pl, eOstroleka.pl, Moja-Ostroleka.pl i Tygodnik ostrołęcki.

Y5An9MmEATax3bw4lPnvThEjvbm-miaoOdH8ULWB

Bogatą relację fotograficzną wykonaną przez naszego klubowego fotografa Pijącego_mleko, oddającą najlepiej obraz biegowej imprezy znajdziecie tu: GALERIA

Oficjalne wyniki BIEGU


Najbliższy start biegających kolarzy w niedzielę 26 kwietnia na 12 PZU Półmaraton Warszawski, a start kolarzy na wyścigu 2 kwietnia w Białymstoku na pierwszym etapie cyklu MaratonyKresowe MTB. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.


Kolarze pozdrawiają gorąco biegaczy!

Mamy nadzieję, że podołaliśmy organizacji imprezy biegowej ? :) Teraz przystępujemy do organizacji wyścigów kolarskich w tym sezonie – dwa pewne terminy to 23 lipca „Kurpie MTB czas MTB” w Serafinie i 15 sierpnia „Kurpie MTB czas SZOSA” w Rzekuniu. O wszystkich naszych imprezach zawsze informacje w kalendarzu na naszej stronie www.kk24h.pl/kalendarz

Piszcie swoje opinie jak było.


Organizator.

Dyrektor Zawodów Marek Karczewski.

obrazek-MEM.jpg

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media