Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Wyścig w Giżycku z potrójnym podium dla KK24h

Kolarska Bitwa o Twierdzę Boyen w Giżycku.

W sobotę 8 kwietnia kolarze KK24h wybrali się na wyścig kolarski do mazurskiej krainy aby uczestniczyć w pierwszym etapie "Mazury MTB"

Wyjazd należy uznać za udany, bo trzy razy na podium stawali zawodnicy ostrołęckiego klubu.

hnXnzUp9IzYi6FqU98vg9URTA812_dU3v-9aVMu7

Już od rana widać było w Miasteczku Zawodów, że wyścig i trasa przyciągnęły wyłącznie wytrawnych kolarzy, którzy poważnie traktują start w tym etapie.

Wyścig rozegrany został na rundach. Start i Meta zlokalizowana była w ogrodzie przy Hotelu St. Bruno w centrum Giżycka. Trasa była bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, sporo singli i krętych duktów leśnych. Bardzo ciekawe i niespotykane nigdzie indziej single poprowadzone w okolicach wałów obronnych Twierdzy Boyen.

W ramach pierwszego etapu rozegrano trzy oddzielne wyścigi na różnych dystansach 20km, 40km i 60km.

Na najkrótszym dystansie wystartowało 60 zawodników a wśród nich pięciu zawodników KK24h. Do mety najszybciej z ostrołęczan dojechał Hubert Lemański, który zajął wysokie 6 miejsce OPEN i 1 miejsce w kat MJ. Marek Karczewski zajął 9 miejsce OPEN i 1 miejsce w kat M5, Szymon Wojtczak dotarł do mety na 11 pozycji OPEN i zwyciężył w kategorii M1. Zdzisław Szklarski, który z przygodami (defektem siodła) dojechał do mety na 28-ej pozycji OPEN i szósty w kat. M3. Michał Gawek na tym wyścigu miał największego pecha, bo jadąc w czołówce na pierwszym okrążeniu w okolicach drugiego - trzeciego miejsca OPEN wjeżdżając na drugą rundę "złapał gumę" i musiał wycofać się z wyścigu.


Na dystansie 40km wystartowało 5-ciu naszych zawodników i tylko dla dwóch etap okazał się szczęśliwy, bo bez żadnych problemów sprzętowych zawodnicy dojechali do mety "pokonując" bardzo techniczną trasę wyścigu (4 rundy). Mariusz Rynkiewicz 34m OPEN i 10m w kat. M3, Marek Żebrowski 69m OPEN i 9m. w kat. M2 ale już z bardzo poważną awarią kierownicy, Dariusz Aleksandrowicz 78m OPEN i 21m w kat M4, Zenon Malinowski nie ukończył wyścigu z powodu "kapcia" choć jego start miał być zakończony wjazdem na podium w kat. M5 a Damiana Marciniaka "pokonała" trudność trasy i słabsza forma w tym dniu, który po przejechaniu dwóch rund zmuszony został do zejścia z trasy. W wyścigu wystartowało 116 zawodników. Dariusz Aleksandrowicz i Marek Żebrowski to zawodnicy, którzy wystartowali po raz pierwszy w tym sezonie w barwach KK24h.

Lemański, Karczewski i Wojtczak wywalczyli na wyścigu w Giżycku 8,9 i 10 podium dla KK24h w sezonie 2017.

odU3fwawS9kE_dyYCU8_andWgWYP0ZYSx2e22RjP

Chcemy bardzo podziękować ekipie Mazury MTB i Luz Grupa Mrągowo za znakomicie przygotowaną "prawdziwie kolarską trasę MTB", która przyciągnęła zawodników z czołówki krajowych kolarzy MTB (Paweł Kowalkowski, Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser, Artur Korc).

Trasa była tak trudna i zarazem zadowalająca czołówkę, że wypada w tym przypadku zamieścić opinie kilku zawodników uczestniczących w wyścigu:


(Renault TEAM)

"Organizator Mazury MTB ponownie na start sezonu funduje nam bardzo trudny i wymagający maraton. Giżycko, Twierdza Boyen i pobliskie lasy na długo zostaną w pamięci wszystkich startujących w tym etapie. Dystans Maraton (6x10km) na mocno interwałowej, technicznej rundzie która przypominała momentami bardziej wyścig XC niż maraton... Zwycięzca pełnego maratonu potrzebował 2h:50min na ukończenie tego dystansu co świadczy o jego trudności.... Warto wspomnieć że na stracie pojawili się zawodnicy należący do polskiej elity kolarstwa MTB jak: Paweł Kowalkowski, Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser, Artur Korc oraz zawodnicy z Litwy..."


(Piotr Bienenda - trzeci zawodnik OPEN na 60km)

"Dzisiejszym startem rozpocząłem sezon startowy w Giżycku na MTB Mazury. Jak na pierwszy start wyszło całkiem nieźle 3m open, 2 w kat, na finiszu przegrałem walkę o miejsca wyżej po prostu byli lepsi :). Ale to jest nic w porównaniu jaka czekała na uczestników trasa: single, single, podjazdy, bajeczne zjazdy. I tu Arkadiusz Cała nie zawiodłeś ponownie zaskoczyłeś na "plus" trasa ,bufet na mecie no i "hit" darmowy masaż dla uczestników po zawodach. Arek nic nie zmieniaj idziesz w dobrą stronę. Od dzisiaj mianuje Ciebie "Golonko Mazur " :) (p.s. dla nie wtajemiczonych kto to jest pan Golonko - to odpowiadam Gość który tworzy kultowe etapówki Beskidy Trophy i Sudety MTB Challange )..."


(Bartek Beny Radź - 10km x 4 okrążenia)

"Piękny wyścig! Pogoda idealna, chyba na zamówienie :) Fajna baza startowa. Niczego nie brakowało, ubikacje czyste, w sporej ilości, nagłośnienie kozak, muza fajna, klimat wyścigu meeeega pozytywny. Trasa... Po pierwszym kółku, jak już wiedziałem czego się spodziewać na kolejnych okrążeniach to banan z gęby nie schodził. Było po prostu wszystko co powinno charakteryzować DOBRĄ trasę mtb: Dobry początek na rozjechanie i rozciągnięcie grupy, następnie świetne i techniczne single, gdzie chwila nie uwagi kosztowała bliskim spotkaniem z ziemią/drzewem. Zjazdy mega płynne i przy jakimś skillu na prawdę przyjemne do pokonywania. Podjazdy i podejścia gotowały tak jak powinny gotować bez zamulania. Nie było nawet chwili , żeby się nudzić. Cały czas pompa i skupienie. Mogę chyba nawet stwierdzić, że tej trasy nie dało by się lepiej ułożyć ! Mega robota Arku! Jestem pełny podziwu, że udało Ci się tak dobrze ogarnąć trasę :) W moje gusta trafiasz po raz kolejny w sam środeczek, dlatego z wielką przyjemnością będę namawiał znajomych z całego kraju do spróbowania sił na MTB MAZURY :D

A pochwalić należało by też organizację- wszystko fajnie działało, bez komplikacji, mega miła obsługa wyścigu. Fajny pomysł na zrobienie dekoracji w środku- ludzie tak nie porozchodzili się. A jedzonko ? to podobnie jak wyścig na najwyższym poziomie. Inni organizatorzy maratonów mogą śmiało brać przykład :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na Bike Park Poręby!"


(Marek Karczewski – prezes KK24h)

Uważam, że wytyczenie trasy w Giżycku było strzałem w dziesiątkę!. Na takiej trasie dopiero widać kto potrafi jeździć rowerem MTB. Na innych mazowieckich cyklach jest setki zawodników, którzy wyłącznie preferują proste i szybkie trasy po bezdrożach. Na Mazury MTB widać ogromną pracę włożoną w przygotowanie tras dla zawodników, którzy „czują” prawdziwe MTB. Dlaczego na ten cykl przybywa mniejsza ilość zawodników? Odpowiedź jest prosta – bardzo trudne trasy, które odstraszają mniej wprawionych zawodników :). Arek Cała (organizator) ze swoją ekipą, trasę w Giżycku przygotował w cztery dni ! Grad, burza i ulewny deszcz nie przeszkodził organizatorom w perfekcyjnym przygotowaniu terenu dla kolarzy. Dlaczego warto jeździć na ten cykl? A to dla tego aby nauczyć się prawdziwego ścigania „górskiego”. Polecam ten cykl wszystkim, którzy nie obawiają się błota, karkołomnych zjazdów i stromych podjazdów oraz technicznego profilu trasy :) „


Z tego miejsca chcemy gorąco podziękować sponsorowi transportu zawodników na wyścig firmie DAREX Dariusz Nowak z Ostrołęki.


Gratulujemy zawodnikom i czekamy na kolejne starty naszych kolarzy już 23 kwietnia tym razem w cyklu Maratony Kresowe MTB, w Mielniku.

Pełne wyniki: https://www.mazurymtb.pl/zawody/wyniki

Galeria Pijący_mleko

Dobra relacja na Wysportowani

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media