Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Mistrzostwa Polski Amatorów w Nieporęcie - zapowiedź.

WEEKEND Z POLAND BIKE W NIEPORĘCIE!

To będzie prawdziwy, wakacyjny weekend na dwóch kółkach! Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike zapraszają miłośników jazdy na rowerach górskich na dwa dni do Nieporętu nad Jeziorem Zegrzyńskim. W tej podwarszawskiej gminie w sobotę 26 sierpnia wystartuje czternasty etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później w niedzielę 27 sierpnia odbędą się jubileuszowe, dziesiąte Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdzie się przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie, przy ul. Dworcowej 9.

- Zapraszam na kolarski weekend do Nieporętu – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, pomysłodawca Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów. – W sobotę jazda indywidualna, a w niedzielę drużynowa. Trasa wyścigów poprowadzi niezwykle malowniczymi szlakami w Lasach Nieporęckich.

...Niedziela 27 sierpnia będzie stała pod znakiem rywalizacji kolarskich zespołów. Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów odbędą się już dziesiąty raz, ale w Nieporęcie takich zawodów jeszcze nie było. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Biorą w niej udział 3-4 osobowe ekipy, startujące w 60-sekundowych odstępach. Zespoły będą rywalizować w pięciu kategoriach: Kobiety Open, trzech męskich (Juniorzy do 18 lat, Elita 19-39 lat i Masters 40+ lat) oraz w Mix Open (razem mężczyźni i co najmniej jedna kobieta, bez podziału na wiek, z dodatkową klasyfikacją rodzinną).

Kategorie wiekowe

Juniorzy (do 18 lat) - rok ur. 1999 i młodsi
Elita (19-39 lat) - rok. ur. 1998 - 1978
Masters (40 lat i więcej) - rok. ur. 1977 i starsi

Kategorie Open

Kobiety Open
Mix Open

Kolarska runda w Nieporęcie liczy 24 km. Taki dystans będą miały do pokonania drużyny w kategoriach: Juniorzy, Masters, Kobiety Open i Mix Open. Natomiast Elita będzie ścigać się na trasie liczącej 48 km (dwie rundy). Losowanie kolejności startowej odbędzie się o godz. 12.00. Start pierwszej drużyny o godz. 12.30. Zwycięskie zespoły podczas dekoracji otrzymają medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2017... ź: http://www.polandbike.pl/news1.php

Nasz klub będą reprezentować:

1. Wiesław Podeszwa

2. Maciej Karwowski

3. Wiesław Kamiński

4. Jan Markiewicz

TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH MASTERSÓW !

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media