Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

510 km NON-STOP !

510 km NON-STOP !
28-29 kwietnia 2018r. w Parczewie (woj. Lubelskie) odbył się wyścig kolarzy długodystansowych.
Wyścig przeprowadzono na trasie:
- START - Parczew stadion - 0 km
- Krasnystaw - 108 km
- Hrubieszów - 172 km
- Józefów - 258 km
- Janów Lubelski - 336 km
- Żółkiewka - 404 km
- Dąbrowa - 467 km
- META Parczew stadion - 510 km

Do wyścigu przystąpiło prawie dwustu śmiałków z czego do mety dotarło 144 zawodników.
Znakomity występ zanotował zawodnik KK24h Tomasz Jarkowski z Ostrołęki, który w swojej klasyfikacji OPEN pokonał dystans 510km w czasie 17:39:15 !
Wynik uzyskany przez Tomka dał Mu 10 miejsce OPEN i 13-te miejsce wśród wszystkich startujących.
Tomek relacjonuje wyścig:
"„Piękny Wschód” to zawody zaliczane do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, rozgrywane na 500-kilometrowej pętli . W tym roku trasa wiodła przez m.in.: Krasnystaw, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski oraz Janów Lubelski. Na trasie znajdowało się sześć punktów kontrolnych, na których można było się posilić i odpocząć. Na starcie stanęło 55 zawodników w kategorii solo oraz 108 zawodników w kategorii open. Kolarze zostali podzieleni na sześcioosobowe grupy, startujące co 5 minut, przy czym w kategorii solo zawodnicy po kilku kilometrach rozdzielali się, jadąc indywidualnie w odstępie co najmniej 100m. Pogoda podczas wyścigu była piękna, choć w pierwszej części trasy uczestnicy musieli zmierzyć się z dość silnym, niesprzyjającym wiatrem, który znacznie utrudniał jazdę."

2018.04.28-LubelskaVuelta.jpg

Gratulujemy tak dobrego wyniku i czekamy na poprawienie czasu w 2019 roku, bo po tym co zrobił Tomek wiemy, że stać Go na więcej :) W 2017 roku przejechał ten sam odcinek w czasie 20:39:53.
W sobotnio-niedzielnym wyścigu Tomek nie był jedynym reprezentantem naszego Klubu i okolic Ostrołęki. Dariusz Aleksandrowicz wypuścił się na "szeroką wodę" i musiał uznać wyższość dystansu nad przygotowaniem do tego morderczego wyścigu. Darek ukończył rywalizację ok. 200-ego kilometra ale zapewnił, że się nie poddaje i już za rok staje na starcie z zupełnie inną taktyką :)
Przyjaciel Klubu z Miastkowa (Michał Ciecierski) również startował w tych zawodach i w klasyfikacji SOLO uzyskał trzynasty czas (19:38:06). Wyścig SOLO to inaczej mówiąc jazda indywidualna na czas.
Ostatni zawodnik wyścigu dotarł do mety w czasie 33:08:45

GRATULUJEMY GORĄCO WSZYSTKIM ZAWODNIKOM ZA PODJĘCIE TEGO WYZWANIA !
na zdjęciu od lewej stoją: Michał Ciecierski i Tomasz Jarkowski (po zakończonym wyścigu)

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media