Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

PAMIĘTAJCIE KONIECZNIE-ZAWSZE BEZPIECZNIE!!!

PAMIĘTAJCIE KONIECZNIE-ZAWSZE BEZPIECZNIE!!!

10 maja 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym związane z realizowanym w szkole programem „B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Tym razem dotyczyło bezpiecznej jazdy rowerem. Prelegentem był manager sportu w MZOS-TiIT, prezes Klubu Kolarskiego kk24h Pan Marek Karczewski. Spotkanie rozpoczął od zadania kilku pytań uczestniczącym w nim uczniom klas IVa, IVb i IVc- pytania: Kto z Was nie ma roweru ? Okazało się, że wszyscy obecni są właścicielami jednośladu. Kto nie potrafi jeździć rowerem ? Tu również nie było rąk w górze. Kto gra w piłkę nożną ? Rąk w górze było bardzo dużo ale nie wszystkie. Kto z Was pływa ? Zgłoszonych było już znacznie mniej. A kto z Was gra w tenisa ? Tu zgłosiły się już jednostki. Okazało się, że jedyną aktywność fizyczną, którą uprawiają wszyscy uczniowie klas czwartych jest jazda rowerem.
2018.05.10-SP5_SP5%20(6).jpg
Następnie w sposób arcyciekawy przypomniał zasady obowiązujące rowerzystów podczas poruszania się po drogach, chodnikach, przejściach dla pieszych i innych terenach, jak właściwie przygotować rower do bezpiecznej jazdy, w co powinien być wyposażony. Uczulał bardzo przed jazdą rowerem ze słuchawkami w uszach, bo rowerzysta ze słuchawkami nie słyszy otoczenia zewnętrznego. Przypominał, że chodnik jest dla pieszych i jadąc po nim rowerem nie wolno przeszkadzać w żaden sposób maszerującym po nim uczestnikom i dzwonić aby zwolnili rowerzyście miejsce. Wspominał również, że piesi powinni także szanować rowerzystów i nie powinni poruszać się po drogach dla rowerów. Powiedział dzieciom, że od 48 lat jeździ rowerem i zawsze musi mieć "oczy dookoła głowy", ponieważ na drogach publicznych rowerzysta jest niezbyt lubianym przez kierowców aut uczestnikiem ruchu.

Marek Karczewski odpowiadał także na pytania dzieci. Zaprezentował również dwa
typy rowerów i opowiadał o pasji kolarstwa co spotkało się z ogromnym zaciekawieniem uczniów. Opowiadał też o tym jak powinno się ubierać na rower i do czego służą kieszonki w kolarskiej koszulce :)
2018.05.10-SP5_SP5%20(11).jpg

Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Kornaga-Bałdyga i dyrekcji SP Nr 5 w Ostrołęce za zaproszenie oraz czwartoklasistom za uwagę i zaangażowanie podczas prelekcji.
ZDJĘCIA: SP Nr5

Piszą o nas:
Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media