Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Świętujemy Niepodległość

Przed nami jedne z najważniejszych dni w tym roku – 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległość. W Ostrołęce, podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce odbywały się będą liczne uroczystości, koncerty i wydarzenia o charakterze patriotycznym. Poniżej szczegółowy harmonogram imprez związanych ze Świętem Niepodległości.
 
Do udziału we wszystkich uroczystościach zapraszają organizatorzy – samorząd miasta i powiatu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojewoda Mazowiecki.

 hymn.jpg

10 listopada  (sobota)
Stadion miejski Witosa 1
9:30 Odśpiewanie Hymnu
9:40 wspólny bieg ulicami miasta


W godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy do Mobilnego Muzeum Niepodległości. Będzie ono dostępne dla zwiedzających na parkingu obok Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj:  https://www.ostroleka.pl/aktualnosci/a/wyjatkowa_wystawa_odwiedzi_ostroleke_w_dni_niepodleglosci
 
O godzinie 13.00 na Fortach Bema odbędzie Piknik Militarny „Służymy Niepodległej”. Odbędą się one w tym samym dniu w siedemnastu polskich miastach we wszystkich województwach.
 
W programie m.in.:
 
    • pokazy sprzętu wojskowego,
    • występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych,
    • żołnierska grochówka
oraz wiele innych atrakcji.
 
O godz. 16.00, we wszystkich miastach razem bity będzie rekord w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady”, czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Piknik zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.
 
W godzinach od 12.00 do 14.30 odbędzie się gra miejska Drogi do Niepodległości (przygotowana przez ZHR). Uczestnicy odwiedzają wyznaczone miejsca i zdobywają punkty za rozwiązywanie zagadek historycznych. Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy.
 
Miejsce: ulice i lokale w obrębie Starego Miasta. Start: pod pomnikiem gen. Józefa Bema.
 
Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekgbNMwMV_of8OCQwKvRwuoIzrpGmCSQyo2vBALOFB1belsw/viewform
 
Telefon kontaktowy do organizatora: 513 145 378.
 
Od godz. 10.00 do 14.00 w  sklepie E.Leclerc, Galerii Bursztynowej, Cafe Rialto, Miejskiej Bibliotece Publicznej pojawią się punkty patriotyczne tworzenia kokard narodowych "Barwy Niepodległej" .
 
O godzinie 16.00 zapraszamy na wyjątkowy spektakl do Ostrołęckiego Centrum Kultury. Spektakl „Obserwator” to 24 utwory autorstwa Jacka Kaczmarskiego opowiadające o długo zacieranych kartach historii Polski. Jest to spektakl muzyczny, zaśpiewany na żywo wraz z akompaniamentem fortepianu. Autorskie aranżacje przygotowane przez Rafała Kowalewskiego włączają w przestrzeń muzyczną zarówno solistów jak i partie chóralne. Całość definiuje teatralna oprawa, za plecami wykonawców przewijają się wieloplanowe obrazy - inscenizacje. Wartość treści zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego staje się tym bardziej istotna, że dwudziestosiedmioosobowy zespół składa się z aktorów w wieku od 12-25 lat.
 
Scenariusz i reżyseria: Ewa Czapik-Kowalewska, kierownictwo muz. i aranżacje: Rafał Kowalewski.

niepodleg%C5%82o%C5%9B%C4%87.jpg 

11 listopada (niedziela)
 
O godzinie 10.00 Prezydent Miasta Ostrołęki zaprasza na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Odbędzie się ona w Sanktuarium pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.
 
O godzinie 12.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Ostrołęki. Podczas uroczystości wręczone zostaną m.in. odznaki za zasługi dla Miasta Ostrołęki. Na posiedzenie samorządu zaprasza wszystkich mieszkańców Przewodniczący RM Jerzy Grabowski.
 
W godzinach od 10.00 do 16.00 zapraszamy do zwiedzania Mobilnego Muzeum Niepodległości na parkingu przed Wydziałem Promocji Miasta, Kultury i Sportu (Plac gen. J. Bema 7a).
 
W godz. 10.00-14.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej Impreza rodzinna „Barwy Niepodległej”
 
W programie:
 
- warsztaty plastyczne wykonywania kokard, flag, świeczników i biało-czerwonych dekoracji,
- finał projektu „Rodzinny sztambuch patriotyczny”,
- zapraszamy na urodziny Ojczyzny - mile widziane życzenia i wyrazy pamięci dla jubilatki – Polonii, która podejmie gości urodzinowym, biało-czerwonym tortem.
 
Od godziny 16.00 zapraszamy na Plac gen. Józefa Bema.
 
Od godz. 16.00 patriotyczny poczęstunek - biało-czerwona zupa krem, którą przygotuje Restauracja „Nowa Ostoja” oraz biało-czerwony deser przygotowany przez  uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.  W przygotowanie uroczystości angażują się również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3, którzy przygotują piękne dekoracje ratusza oraz stołu na placu gen. Józefa Bema. W tym wyjątkowym dniu ratusz zostanie też podświetlony na biało-czerwono.
 
O godz. 16.30 występ w wykonaniu orkiestry OSP.
O godz. 16.50 Polonez, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrołęki.
O godz. 17.00 XII Wspólne Śpiewanie Patriotyczne. Koncert poprowadzi Leszek Zduń.
O godz. 19.00 koncert zespołu Forteca.
 
Od 9 do 11 listopada trwać będzie także Patriotyczny Weekend Kulinarny pod nazwą "Apetycznie i patriotycznie".
 
Ostrołęckie kawiarnie i restauracje zapraszają do wspólnego świętowania urodzin Ojczyzny. W menu pojawią się dania specjalnie przygotowane na te wyjątkowe dni a lokale zaprezentują się w biało-czerwonej odsłonie.
 
Adresy lokali zaangażowanych w projekt:
 
1. Caffe „Rialto”, ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 3.
2. CAFE FUSY, ul. Bernardyńska 3.
3. Restauracja "Zabytkowa", ul. B. Głowackiego 42.
4. Restauracja Diamentowa, ul. Kilińskiego 17.
5. Restauracja „Nowa Ostoja”, ul. Stacha Konwy 3.
6. Restauracja „Kugiel”, ul. Bursztynowa 1.
7. Pizzeria Diavolo, ul. gen. A. E. Fieldorfa "Nila" 5.
8. Frangos Pizza & Burger House, ul. 11 Listopada 21.
9. Kręgielnia ŁUBUDU, ul. gen. I. Prądzyńskiego 6.
10. Restauracja BB LOFT, ul. gen. A. E. Fieldorfa "Nila" 13.

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media