Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

17 marca 2019r. ścigaliśmy się w Markach.

17 marca 2019r. ścigaliśmy się w Markach.
To było prawdziwe pożegnanie zimy na dwóch kółkach. Zimowy Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, finiszował w podwarszawskich Markach w wiosennej, słonecznej scenerii i z rekordową frekwencją. W zawodach wzięło udział prawie 450 amatorów na rowerach górskich.
– Rowerowa zima z Poland Bike w tym roku pobiła wszystkie rekordy – mówił Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Frekwencja na każdym z trzech etapów w Nieporęcie, Kobyłce i Markach była rekordowa. Najpierw 360, potem 370, a teraz 450. Te liczby robią niesamowite wrażenie. Cieszymy się, że kolarze doceniają poziom organizacji Poland Bike.
2019.03.17-Marki_ZM(1).jpg
Na trasie MAX (32 km) zwyciężył Przemysław Gierczak (Hurom Sławno Accent), przed Patrykiem Piaseckim (Piasecki Concept) i Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Izabela Kamińska, wyprzedzając Annę Sajnóg (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzynę Radziszewską (MCP Bike Team).

Dystans MINI (19 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Michałem i Dawidem Bojarczakami (obaj z AGR Podlasie). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), wyprzedzając Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Karolinę Chojecką z Zielonki.

Najmłodsi w Markach ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców całe podium należało do Kamyk Radzymin MTB Team. Zwyciężył Filip Surdyk, przed Michałem Grucą i Antonim Mrowińskim. W gronie dziewcząt wygrała Natalia Wielgo (RKS Family Active), przed Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin) i Weroniką Skrzyńską (SK Logo Service Stryków).

Koniec tradycyjnie wieńczył dzieło. W Markach nastąpiła efektowna, finałowa dekoracja Zimowego Poland Bike Marathon 2019. W klasyfikacji generalnej Open zwyciężyli: na dystansie MAX – Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Izabela Kamińska (IM Logistic Rafbike Cycling Team), na MINI – Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa) i Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), a na FAN – Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski) i Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team). Klasyfikację drużynową wygrał IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed KK Catena Wyszków i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Przybylscy, przed Dorszami i Grucami.

– To był dopiero trzeci sezon naszego zimowego cyklu, a wystartowało w nim łącznie prawie 1200 osób – podsumował Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. – Każdy z trzech etapów wzbudził duże zainteresowanie i miał rekordową frekwencję. Na każdym z etapów oraz w klasyfikacji generalnej medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych, oprócz pięknych trofeów sportowych, otrzymywali nagrody finansowe. Dziękujemy!

Nie zabrakło na tych wyścigach również naszych zawodników z KK24h. W zimowych wyścigach startował Zenon Malinowski, który zwyciężył we wszystkich etapach na dystansie MAX (40-50km) w kategorii M6. Zenon po trzech etapach stał również na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej kategorii M6!
Gratulujemy udanych startów!

ź: polandbike.pl
2019.03.17-Marki_ZM(3).jpg
Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media