Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Z Sarajewa do Moskwy przez Czarnowiec

zapisy2019-200.jpg
wydarzenie%20ITT2019-200.jpg

2019.07.14 (niedziela)
W sobotę 06.07.2019., Miroslav Klacar, Vuk Sokovic, Dražan Kusmuk z Bośni i Hercegowiny wybrali się rowerami z miejscowości Pale i Sarajewa do Moskwy. Po drodze zajechali do Czarnowca aby odpocząć i poznać lokalne obyczaje oraz spotkać się z kolarzami z Klubu Kolarskiego 24h, z siedzibą w Czarnowcu ;)
2019.07.14-Czarnowiec-Moskwa_MK(1).jpg

NA ZDJĘCIU OD LEWEJ: Vuk Sokovic, Miroslav Klacar, Ewa Kobrzeniecka, Marek Karczewski, Dražan Kusmuk
"W tym tygodniu dowódca pobliskiego posterunku policji Miroslav Klacar zdejmie mundur i jedzie na rowerze do Moskwy.

Jest to jeden ze sposobów, w jaki on i Javorina Bicycle Club, którego jest członkiem, podziękuje Rosji i wielkim Rosjanom za bezinteresowną pomoc, jaką zapewnili w historii Serbów, którą oni dzisiaj zapewniają.
- Wyprawę nazwaliśmy „Thanks and Glory to Russia 2019”, a Dražan Kusmuk i Vuk Sokovic idą w Jego ślady. Po drodze przejdziemy przez kilka krajów: BiH, Chorwację, Węgry, Słowację, Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję. Długość podróży z Pale do Moskwy wynosi około 2800 kilometrów. Planuje się pokonać tę trasę w ciągu 18 dni - mówi Klacar.
Dodaje, że to nie pierwszy raz, kiedy wyruszył na jakąś ekspedycję. Był więc na udanej wyprawie alpinistycznej do Mont Blanc w 2018 roku (4810 metrów).
Planowana jest również wyprawa alpejska na Grosglokner (3798 metrów), najwyższy szczyt Austrii i Cugspitz, najwyższy szczyt Niemiec (2962 metrów).
- Bieg półmaratonu w Sarajewie planowany jest we wrześniu, a maraton w Zagrzebiu w październiku - mówi Klacar.
Pomimo wielu obowiązków w pracy, mówi, że stara się znaleźć czas, aby poradzić sobie z rzeczami, które kocha i które go spełniają. Nic dziwnego, że jako namiętny poszukiwacz przygód postanowił wziąć udział w takiej wyprawie, ponieważ odbywa podobne podróże przynajmniej raz w roku.
- Zawsze potrzebowałem dynamiki, przygody, emocji i wyzwań, więc zostałem członkiem klubu kolarskiego. Moja pierwsza dalsza trasa z klubem odbyła się w Czarnogórze - Herceg Novi w dwóch etapach, a potem, kiedy udało nam się pokonać tę trasę w jednym etapie, zdaliśmy sobie sprawę, że możemy zrobić jeszcze więcej - wspomina Klacar.

Dodał, że nie było dla niego problemem połączenie pracy policjanta z kolarstwem. Tak jak nie miał problemu z ukończeniem prawa i ekonomii, a następnie zapisał się na studia historyczne. Gdy wszystkie te obowiązki zostaną dostosowane do rodziny, jest jeszcze miejsce na inną pracę, mianowicie sędziego tańca i choreografii w Zespole Tańca Współczesnego w BiH Dance Union.

Klacar jest także byłym podwójnym mistrzem Republiki Serbskiej w nowoczesnych tańcach i uczestnikiem Pucharu Świata.
Miroslav Klacar zajmuje się zagadkami, a w wolnym czasie publikuje krzyżówki i rebuzzle dla enigmatycznych czasopism.
Uważa, że ​​wszyscy ludzie powinni troszczyć się o to, co kochają, co je spełnia, co sprawia, że ​​są szczęśliwi, a które w jakiś sposób odpręża ich od codziennego cyklu życia i problemów wywołujących stres..."

Cytaty za stroną: mojasrpska.info, Dijana Macura Lipovcic

Choć niezrozumiała dla nas może być intencja tych Bośniackich kolarzy (policjant, alpinista i hydraulik) to jednak cenimy za podjęcie wyzwania i dziękujemy za odwiedziny w Polsce.
Po zadanym pytaniu Mirkowi dlaczego wybrali na swojej trasie Czarnowiec - odpowiedział:
"Nocujemy w dużych miastach w Polsce - Kraków, Kielce, Radom, Warszawa. Zwiedzamy je i jedziemy dalej. Czarnowiec był kolejnym miastem, które wybrała nam aplikacja w telefonie - ha ha :). Teraz przenocujemy w Augustowie i dalej prze Litwę lecimy do Moskwy."
Dziękujemy zatem za wybranie naszej wioski na trasie do Moskwy :).
Nocleg 14.07.2019r., wyżywienie i opierunek zapewnili Bośniakom Państwo Kobrzenieccy z ulicy Słonecznej w Czarnowcu.

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media