Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Marzena Małgorzata Moniuszko - zwyciężczyni ITT w Zapiecznych

2019.08.16 (piątek)
W czwartek 15 sierpnia 2019r. odbyła się XI edycja kolarskiej Jazdy Indywidualnej na Czas (ITT), na dystansie 10km.
Zawody odbyły się w miejscowości Zapiecze gm.Troszyn.
Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta gminy Troszyn Edwina Mierzejewskiego.
MMoniuszko.jpg
FOTO: Pijący_mleko

Po wyścigu poprosiliśmy zwycięzców o kilka słów, o imprezie oraz o sobie i kolarstwie.
Marzena Małgorzata Moniuszko, Białystok - 1 miejsce OPEN

1. Gdzie dowiedziałaś się o XI Jeździe indywidualnej na Czas w Zapiecznych gm.Troszyn?
- W zeszłym roku o wyścigu w Rzekuniu dowiedziałam się od kolegi. W tym roku wiedząc,że impreza odbywa się tradycyjnie 15 sierpnia,  obserwowałam konto organizatora (KK24h) na fb i czekałam na informację o wydarzeniu.
2. Jak oceniasz organizację naszej imprezy?
- Organizacja super dlatego też startuję tu po raz kolejny. Cenię bardzo takie lokalne imprezy. Ludzie w większości się znają, co sprzyja miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Fajnie, że są osoby które organizują takie imprezy i traktują to jako tradycję. Fajnie też, że mają wsparcie w lokalnych władzach i firmach sponsorujących wydarzenie.
3. Czy pamiętasz kiedy wsiadłaś pierwszy raz na rower?
- Rowerem jeździłam dużo jako dziecko. Wychowywałam się na wsi więc trudno wyobrazić sobie dzieciństwo bez roweru. W szkole podstawowej zaczęłam biegać - trenować ambitnie i startować a rower poszedł w odstawkę. Po wielu latach (po wypadku i kontuzji kolana, w ramach rehabilitacji) wsiadłam na rower. Zaczęłam jeździć i praktycznie od razu startować. W sumie jeżdżę trzeci sezon.
4. Czy w Twojej ocenie do jazdy rowerem wyczynowym potrzebne jest dużo wyrzeczeń?
- "Żeby jeździć - trzeba jeździć." Tak mówi mój trener Przemysław Malinowski. W miarę możliwości, trzeba systematycznie trenować ale nie należy rezygnować z życia. Da się to pogodzić.
5. Ile czasu tygodniowo poświęcasz na jazdę rowerem?
- Trenuję 4-5 razy w tygodniu. Długości i rodzaje treningów zależą od tego do  jakich startów się  przygotowuję.
6. Czy pracujesz zawodowo i jakiego typu jest to praca (umysłowa/fizyczna)?
- Pracuję jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Pracuję więc jednocześnie umysłowo i fizycznie. Praca zmianowa która ma swoje plusy i minusy. Po wyścigu w Zapiecznym musiałam szybko zmykać bo miałam nocny dyżur.
7. Czy uważasz, że praca fizyczna lub umysłowa ma lepszy lub gorszy wpływ na uzyskiwane wyniki w kolarstwie?
- Kolarstwo to duży wysiłek fizyczny po którym obowiązkowa jest regeneracja. Pracując fizycznie, tym bardziej należy zadbać o odpowiedni odpoczynek przed i po treningu. Pracując umysłowo, kolarstwo może stać się "odpoczynkiem dla głowy."
8. Czy oprócz konkurencji kolarskiej ITT startujesz w innych wyścigach typu: MTB, XC, CX, tor, szosa, inne?
- W tym sezonie startuję głównie na szosie ale ścigam się także na MTB i przełaju (CX). Na torze jeździłam dwa razy. Bardzo mi się podobało i świetnie się tam czułam ale niestety trochę za daleko z Białegostoku do Pruszkowa  aby jeździć tam na  treningi.
9. Czy według Ciebie konkurencja ITT ma jakąkolwiek wartość dla kolarza i czy potrzebne są tego typu zawody?
- ITT to wyjątkowa konkurencja. Poza pracą mięśni, musi tu wyjątkowo mocno pracować głowa. Zawodnicy startują pojedyńczo co minutę i nie widzi się jak jadą inni. Nie ma "jazdy na kole", nie ma się za kim osłonić od wiatru. Trzeba dokładnie rozłożyć siły aby utrzymać moc od początku do końca.
10. Za co kochasz kolarstwo?
- Lubię trenować, lubię wysiłek fizyczny po którym czuję satysfakcję dobrze wykonanej pracy. (Chyba zostało mi to zaszczepione  kiedy byłam dzieckiem i zaczynałam przygodę z bieganiem). Uwielbiam też ściganie się i związaną z tym adrenalinę oraz uczucie zmęczenia i satysfakcji powyścigowej. (Wiem,że może być ciężko to zrozumieć).
11. Czy Twoja rodzina wspiera Cię gdy osiągniesz słabszy wynik na wyścigu, czy raczej mówi abyś to skończyła?
- Wiele razy słyszałam "Po co to Tobie? Po co się tak męczysz?" Zwłaszcza od mamy ale uważam to za normalny odruch obronny dziecka. Wiem, że rodzina mnie wspiera, cieszy się z moich sukcesów i jest wyrozumiała w porażkach. Także duże i cenne wsparcie oraz pomoc i sporą grupę kibiców mam wśród przyjaciół oraz kolegów z pracy. No i oczywiście trener, który spadł mi z nieba.
12. Jakie są Twoje największe osiągnięcia kolarskie?
- Zdecydowanie największym moim sukcesem jest Mistrzostwo Polski Masters w ITT w 2018 roku.  
13. Czy Twój rower jest ważniejszy od Twojego samochodu?
- Samochód jest dla mnie bardzo ważny ponieważ dzięki niemu jestem w stanie dojechać na zawody. Poza tym zdecydowanie częściej, także do pracy, jeżdżę rowerem. Przyznaję się także,że bardziej dbam o swoje rowery niż o samochód.

Marzena Małgorzata Moniuszko zwyciężyła w XI ITT z czasem 15:09. W konkurencji kobiet startowało 19 zawodniczek.
Po zawodach skomentowała je na swoim profilu FB:
"Czwartkowe/weekendowe ITT
15-18.08 - długi weekend dla większości...u mnie tylko wolny czwartkowy dzień... ale za to bardzo dobrze wykorzystany
Tradycyjnie już (drugi rok z rzędu) postanowiłam wybrać się na imprezę organizowaną przez KK24h - jazda indywidualna na czas 10km. W tym roku nowa lokalizacja- Zapieczne. Co za tym idzie, nowa trasa, która bardzo przypadła do gustu startującym tam zawodnikom - bardzo dobra nawierzchnia, profesjonalne oznaczenie trasy i jej zabezpieczenie. Do tego miła,jak zawsze atmosfera, więc aż żal nie startować.
Frekwencja także dopisała. Lecimy!
10km więc od początku ogień, po drodze dwa zakręty 90°,nawrotka po 5km (gdzie wystąpiły małe problemy z hamowaniem) , znów dwa zakręty 90° i do mety! Brzmi lajtowo ale nie było... W głowie bałagan jeszcze pozostały częściowo po mistrzostwach i porażce , na asfalcie co kilometr oznaczenia i chcąc czy nie odliczanie do końca w nogach zapiek...ale trzeba było zacisnąć zęby i gonić.... i tak do mety. Dokładnie tak się wygląda po takim starcie Na szczęście walka od początku do końca nie poszła na marne i tym razem udało się wskoczyć na podium.
Dziękuję organizatorom za świetną imprezę!
Adam Hermanowicz dziękuję za pożyczenie profesjonalnych kół.
Przemek Malinowski jak zawsze podziękowania za cenne wskazówki.
#unit_suplements dziękuję za wsparcie.
Chyba pora na odpoczynek...i może jakieś nowe pomysły na życie."

Gratulujemy uzyskanego wyniku!
pełne wyniki zawodów

Rozmawiał: Marek Karczewski

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media