Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Pumptrack w Rzekuniu

Pumptrack, czyli tor do wyczynowej jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach, powstanie przy drodze powiatowej w pobliżu Czarnowca
pumptrack1.jpg
Gmina Rzekuń otrzymała ponad 95 tys. zł dofinansowania na budowę obiektu sportowego typu pumptrack. Dotacja pochodzi od samorządu województwa mazowieckiego w ramach zadania pn. ″Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej - Mazowsze 2019″.

Inwestycja będzie polegała na budowie toru rowerowego typu pumptrack o pow. około 1500-1800 m kw. wraz z obiektami tzw. małej architektury. Miłośnicy wyczynowej jazdy na rowerze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności poruszania się po przeszkodach takich jak: garby, profilowane zakręty oraz małe uskoki i różnice poziomów. Wszystkie elementy ułożone będą w rytmiczne sekwencje, aby użytkownicy mogli rozpędzić się i utrzymać prędkości bez pedałowania.

Pumptrack będzie ogrodzony, a teren wokół niego zagospodarowany. Nie zabraknie ławek, stojaków na rowery i tablicy z regulaminem. Zamontowane kosze na śmieci pomogą utrzymać porządek wokół obiektu.

Tory rowerowe z przeszkodami są to innowacyjne przedsięwzięcia, które zdobywają coraz większą popularność w różnych miastach w całej Polsce.

Na terenie powiatu ostrołęckiego nie ma obiektów sportowych tego typu. Obiekt zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby mogli z niego korzystać również fani jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach.

Pumptrack powstanie w Rzekuniu przy drodze powiatowej nr 2550W, w pobliżu granicy z Czarnowcem.
Inwestycja ma powstać do końca 2019 roku.

Co to jest pumptrack (Wikipedia):
Pumptrack (ang. pump track) – specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.
Tor zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”
Źródło: to.com.pl

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media