Rower Park Kadzidło tętni życiem

Rower Park Kadzidło tętni życiem

2021.03.28 (niedziela)
Dzieci i dorośli przygotowują się do I Mistrzostw Kurpi w kolarstwie MTB.
Na wyścig można zapisać się tu: dostartu.pl/mistrzostwa-kurpi-w-mtb
Wczoraj w kompleksie leśnym przy ul. Leśnej w Kadzidle, na trudnej ale widowiskowej dla kibiców trasie trenowali młodsi i starsi zawodnicy.

Trasa została przygotowana przez Tomasza, Janusza i Łukasza Chrostków z Kadzidła. Trasę wyznaczyli Zdzisław Szklarki i Artur Aptacy z KK24h.
Trasa w Kadzidle to typowe XC. Nie ma na niej nawet jednej prostej, na której można odpocząć.

Pomysłodawcą jest Tomasz Chrostek, który postanowił przygotować trasę aby choć w małym stopniu powrócić pamięcią do “starych czasów” kolarstwa w Kadzidle.

W latach 70, 80, 90 XX wieku to właśnie w Kadzidle odbywały się corocznie Otwarte Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Przełajowym. Wówczas było to województwo ostrołęckie, ale na trasie za cmentarzem i stadionem ścigali się kolarze z Warszawy, Ełku, Białegostoku i wielu innych miast, z których później wyrośli wielcy mistrzowie kolarstwa tacy jak: Cezary Zamana, Dariusz Banaszek, Dariusz Baranowski oraz nasz lokalny, najlepszy przełajowiec w historii Roman Górski reprezentujący WLKS Ziemia Kurpiowska w Ostrołęce.

Trasa ma zatem swoją historię, o której będziemy wspominać również na specjalnie utworzonej stronie KOLARSTWOOSTROLECKIE.PL – zachęcamy do odwiedzania 🚲🚲🚲

I Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie Przełajowym i MTB planowane są do rozegrania dnia 18 kwietnia 2021r. lecz to czy się odbędą zależy wyłącznie od przepisów, które z dnia na dzień ulegają zmianie.
Sytuacja epidemiczna zmienia się z godziny na godzinę.

Przygotowania idą jednak pełną parą, a trasa ma być gotowa dla fanów kolarstwa aby wszyscy chętni mogli z niej korzystać przez cały sezon. 🌬☀️🌧❄️🪓⛏🧹

Wszelkie informacje o trasie, o wyścigu, o kolarstwie w Kadzidle można śledzić na stronie fejsbukowej Kolarstwo.Kadzidło

Dziękujemy Tomkowi Chrostkowi, który nam zaufał i zaprosił do współorganizacji wyścigu. Jesteśmy partnerami tej imprezy co niezmiernie nas cieszy. Dziękujemy!

Zapraszamy do Kadzidła

Zdjęcia z wczorajszego treningu autorstwa Natalii Rowickiej.

Rafał Mielnicki testuje naturalny drop.