Wyścigowa niedziela KK24h

Wyścigowa niedziela KK24h

Dwa dni weekendowe czyli sobota-niedziela 22 i 23 maja 2021 to aktywny udział zawodników Klubu Kolarskiego 24 w amatorskich wyścigach szosowych i MTB.

Zacznijmy od drużyny szosowej, która w tym sezonie wybrała ponownie cykl wyścigów “ŻTC”.
– pierwszy etap – Serock (sobota 22 maja)
– drugi etap – Garwolin (niedziela 23 maja)

ŻTC (szosa)

Rafał Urban – Kapitan naszej drużyny szosowców relacjonuje:

Dwa indywidualne i dwa drużynowe podia dla szosowców KK24h.
Nareszcie !!!
Po parokrotnym przekładaniu zawodów, kolarze szosowi rozpoczęli rywalizację w cyklu ŻTC ( 22 maja Serock, 23 maja Garwolin).
Tradycję startów szosowców w tym cyklu podtrzymujemy od 2016r. Inauguracja sezonu 2021 okazała się mało przyjazna jeżeli chodzi o aurę. Ulewny deszcz i chłód towarzyszył przez cały czas trwania 68 km etapu w Serocku. Ciężki etap pod względem pogodowym i sportowym.”Wygłodniali” ścigania kolarze od samego początku atakowali. Niekończona ilość skoków, ich odpieranie, wszystko było co lubimy 😉 . Koncertową jazdę zaprezentowała drużyna Gilicki Team. Garwolin był już łaskawszy, nie padało, było słoneczko ale za to wietrznie. Więc jazda na rantach. Tutaj klasę pokazała Justyna Marcinkowska , do czego już przyzwyczaiła nas w minionym sezonie. W tym sezonie nasz klub reprezentują Paweł i Mirosław Słomscy, którzy jak zwykle potwierdzają wysoki poziom sportowy. Na dystansie Super Prestige (109km) wystartował nasz jedyny przedstawiciel Tomasz Jarkowski.
Oto wyniki naszych zawodników:
ŻTC Serock – drużynowo 2 msc. 🏆 :
1) Paweł Słomski 5 m open, 1 m.🏆 w kat. M2
2) Rafał Urban 11 m open, 3 m. 🏆 w kat. M4
3) Mirosław Słomski 15 m. open , 4 m. w kat. M4
4) Krzysztof Wiszowaty 22 m. open, 6 m. w kat. M4 (kraksa na 8km przed metą 🙁 )
5) Piotr Giedrojć DNF 🙁 (guma)
SUPER PRESTIGE Kobiet:
1) Justyna Marcinkowska 6 m. open, 4 m. w kat. K30
ŻTC Garwolin drużynowo 2 msc. 🏆 :
1) Paweł Słomski 5 m. open, 2 m. 🏆 w kat. M2
2) Mirosław Słomski 14 m. open , 4 m. w kat. M4
3) Rafał Urban 20 m open, 7 m. w kat. M4
4) Piotr Giedrojć 24 open, 9m. w kat. M4
5) Krzysztof Wiszowaty 34 m. open, 13 m. w kat. M4
SUPER PRESTIGE Kobiet:
1) Justyna Marcinkowska 5 m. open, 3 m. 🏆 w kat. K30
SUPER PRESTIGE Mężczyzn:
1) Tomasz Jarkowski 9 msc. w kat. M2

Lotto Poland Bike Marathon (MTB)

Również w sobotę 22 maja odbył się drugi etap mazowieckich wyścigów MTB. Tym razem Grzegorz Wajs – Organizator zaprosił amatorów kolarstwa górskiego do Radzymina.
Jak pisze Organizator o trasie wyścigu:

… cały wyścig tak samo jak co roku, rozegra się w trójkącie między Radzyminem, Białobrzegami i Rynią. Wymagająca trasa została nieco zmodyfikowana, dzięki czemu zyskała jeszcze trochę na atrakcyjności. Długość MINI praktycznie bez zmian, za to MAX zarówno dłuższy, jak i dużo ciekawszy niż rok temu (a co za tym idzie – trudniejszy). Więcej interwałowego wysiłku i technicznej jazdy po pagórkach, mniej jazdy na kole po płaskim – ślad pokazał tym razem 760m przewyższeń na 53km.

ze strony polandbike.pl

Na wyścig do Radzymina wybrał się samotny wilk Krzysztof Serafiński, który rywalizował na trasie MINI o długości 27km. Krzysztof dotarł do mety w połowie stawki, w której startowało 218 zawodników.
Sam napisał krótko:

Pierwszy start w sezonie. Deszcz od startu do mety.. Było idealnie 👍😊

Legia MTB

Również ten mazowiecki cykl wystartował po wielu zmianach terminów spowodowanych pandemią “C-19”.
Organizator zaprosił w ten sposób:

Drodzy Uczestnicy, otwieramy sezon Legia MTB Maraton 2021 – 23 maja, tym razem w Rząśniku, na jednej z najciekawszych tras, która w naszej ankiecie zdobyła najwięcej punktów. Trasa ta zyskała w tym roku dodatkowy singeltrack na podjeździe (trasa jest już zamieszona na naszej stronie). Będzie wymagająca, więc zacznijmy ostrożnie, aby nie zabrakło sił na ukończenie. Zalecamy tradycyjnie, na rozgrzewkę, wcześniejszy objazd trasy. Równie ważna informacja, to że po raz pierwszy w Rząśniku w klasyfikacji open będą nagrody finansowe i trofea sportowe. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja, bowiem start zapowiedziało wielu znakomitych zawodników.

ze strony Legia-mtbmaraton.pl

Na wyścig w Rząśniku zdecydował się Paweł Dzięgielewski. Wystartował na dystansie GIGA o długości 55km zajmując 6. pozycję OPEN.
Sam zawodnik nie skomentował swojego startu ale przeglądając tabelę wyników widać, że lekko nie było z takimi rywalami, którzy znani są od lat w szeregach peletony kolarskiego MTB.

Kolejny weekend to wyczekiwany start w inauguracji cyklu Milko Mazury MTB, w Iławie. Start wyścigu w sobotę 29 maja, a zakończenie w niedzielę 30 maja.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM Z PODIUM ORAZ POZOSTAŁYM ZA WALKĘ O JAK NAJLEPSZE POZYCJE NA MECIE!

/MK/