Gorące Mistrzostwa Polski

Gorące Mistrzostwa Polski

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. To najważniejsza kolarska impreza dla amatorów, która po kilkudziesięciu latach odbyła się na ziemi łódzkiej.
Niemal 600 kolarzy, żar lejący się z nieba, urokliwa trasa wokół Zalewu Tatar oraz zażarta walka od startu do końcowej kreski, tak w skrócie można opisać rozgrywane w niedzielę zawody w Rawie Mazowieckiej.
Rywalizacja przebiegała na dwóch rundach dłuższej – 37 kilometrów i krótszej 28 kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania odpowiednią liczbę rund. Punktualnie o 9:00 na trasę wyruszyli uczestnicy Mistrzostw Polski dla amatorów, z całej grupy najszybciej zameldował się zawodnik z kategorii M3 Dominik Świtalski, wśród pań najszybsza była Agata Mikołajczyk z MORE Women’s Team.
Chwilę później rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. Tam jak zwykle nie zabrakło wielu znanych kolarskich nazwisk jak chociażby Stanisław Paterek, Lechosław Michalak, czy wśród kobiet Anna Rząsowska. Zróżnicowana trasa sprawiała, że potrafiła obnażyć wszelkie słabości, a na mecie jako pierwsi meldowali się najlepsi z najlepszych. Pełne wyniki dotyczące rywalizacji dostępne są na www.ztc.pl.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw za piękną sportową walkę. Teraz czeka nas krótka wakacyjna przerwa. A już 25 lipca wracamy z naszym cyklem ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę lipca widzimy się w Białej Rawskiej. Serdecznie zapraszam! – mówi dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Tak podsumował mistrzostwa Organizator. Źródło ZTC.pl

Organizatorem mistrzostw w Rawie Mazowieckiej było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Nasz udział w tych Mistrzostwach był skromny, bo spośród 40 klubowiczów na start zdecydowała się tylko czwórka zawodników.
Justyna Marcinkowska finiszowała z zasadniczej grupy, wywalczyła 7. miejsce!
Tomasz Jarkowski z pierwszej grupy pościgowej 8. miejsce!
Krzysztof Wiszowaty, 33 miejsce w M4,
Rafał Urban – DNF
Gratulujemy uzyskanych wyników!

Kolejny wyścig szosowców dopiero 25 lipca 2021r.

Trzymamy kciuki za pomyślne przygotowania do kolejnych startów.