ITT 15 sierpnia 2022 – komunikat

ITT 15 sierpnia 2022 – komunikat

Komunikat

Drodzy kolarze
Od 15 sierpnia 2011 roku, gdy na pierwszej czasówce w Czarnowcu pojawiła się niespełna dwudziestka zawodników do 15 sierpnia 2019 roku, gdy na 11. edycji wystartowała setka zawodników upłynął szmat czasu.

W 2011 roku tuż po 15 sierpnia ogłosiliśmy rewanż, bo tak się spodobało miejscowym kolarzom rywalizowanie w jeździe indywidualnej na czas.
Podczas jedenastu edycji byliśmy zmuszeni do zmiany trasy, bo zawsze najważniejsze było bezpieczeństwo zawodników. Rywalizowaliśmy na dwóch trasach:
Czarnowiec – Daniszewo – Zapieczne – Czarnowiec,
Rzekuń – Drwęcz – Zapieczne – Drwęcz – Rzekuń,
Przełomowym momentem była decyzja o wyjeździe z gminy Rzekuń do gminy Troszyn w roku 2019.
Tu ponownie wzięliśmy sobie do serca bezpieczeństwo. W gminie Rzekuń nie było już bezpiecznego odcinka asfaltowego do samotnej rywalizacji z czasem.
Ostatnia edycja 15 sierpnia 2019 r. odbyła się w miejscowości Zapieczne gm. Troszyn – trasa: Zapieczne – Rabędy – Janki Stare – Rabędy – Zapieczne.
Po raz pierwszy mieliśmy możliwość skorzystać z zaplecza – łazienki, kuchni, sali do konsumpcji. Gospodyni świetlicy – Pani Monika Mierzejewska, sołtys wsi Zapieczne postarała się o “zrobienie klimatu”, a opinie płynące z różnych stron Polski od startujących zawodników były bardzo sympatyczne.

Nadszedł rok 2020!
Zakazy, pandemia, C-19…
Wszystko zostało wywrócone do góry kołami, a podczas próby organizacji otrzymuję informacje, że ludzie się boją.
Otrzymuję jednak wiele telefonów z Polski od specjalistów w ITT aby kontynuować organizację.
Do zawodów jednak nie doszło.

Rok 2021 przynosi nadzieję, że po przerwie spowodowanej pandemią ludzie wygłodniali rywalizacji czekają na 12. edycję rzekuńskiej czasówki.
Trwają intensywne przygotowania, rozmowy ze sponsorami, składanie wniosków do “wszystkich świętych” (policja, straż, opieka medyczna, urzędy powiatowe i gminne). Szukam trasy, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników. Po rekonesansie wszystkich dróg bitumicznych gminy Rzekuń, trasa zostaje znaleziona. Jedenaście razy nasza czasówka odbywała się na dystansie 10 km. Tym razem wytyczyłem trasę 13 km i 200 m. Jedna pętla na trasie: Nowa Wieś Wschodnia – Ołdaki – Rozwory – Zabiele – Susk Stary – Nowa Wieś Wschodnia.
Wszystko przygotowane, zapewnione nagrody finansowe i rzeczowe. Sołtys NWW Tomek Chrzanowski zapewnił lokum i poczęstunek w nowowiejskiej świetlicy.
Do finału brakowało tak niewiele, bo włożone serce i prywatny czas aby dać Wam choć trochę szczęścia było najważniejsze.

Dwa tygodnie przed 15 sierpnia 2021 roku, gdy przygotowywałem ok. 70 grawerek na zamawiane puchary okazało się, że kolarze (nieliczni) opłacili udział i wyrażają chęć udziału w XII edycji ITT Rzekuń.
Czyżby trwająca od marca 2020 r. pandemia miała tak ogromny wpływ na rezygnację z udziału w wyścigu?
Tego nie wiemy…
Ostatecznie dwa tygodnie przed planowaną imprezą, po nieprzespanej nocy muszę z wielkim żalem, smutkiem, złością, bólem serca odwołać wyścig. Za start zapłaciło jedynie trzynaście osób!

Nadszedł 2022 rok i czysta karta.
Powrót do Zapiecznego, bo w Nowej Wsi Wschodniej 15 sierpnia 2022 odpust.
Dziś 15 lipca 2022 r. wypada drodzy kolarze ogłosić wiadomość.

Z wielkim bólem serca informuję o braku możliwości zorganizowania czasówki w terminie 15 sierpnia 2022 r.

Tradycyjnie na tę imprezę czekało wielu lokalnych kolarzy, tych profesjonalnych i tych zupełnych amatorskich, bo ta rywalizacja skierowana była do wszystkich kochających walkę z czasem.

Czynników wpływających na odwołanie wyścigu jest wiele. Nie będę wszystkich w tym oświadczeniu wymieniał, bo to nie miejsce na tego typu wpisy. Możliwe, podkreślam “możliwe”, że wszelkie wyjaśnienia co do organizacji lub nie, pojawią się na stronie Historii Kolarstwa Ostrołęckiego – TU -> kolarstwoostroleckie.pl

Ta impreza zasłużyła chyba na kilka wpisów historycznych, bo trwała nieprzerwanie od 2011 do 2019 roku. Odpowiedź na pytanie: Czy wszystko zepsuła pandemia? jest na razie nieznana.

Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w każdą edycję wyścigu ITT.
Moim przyjaciołom, którzy byli prawie zawsze podczas trudnych chwil w czasie przygotowań, wyścigu i aż do ostatniego zebranego papierka.
Zawsze zwarty i gotowy Norbert Siemiątkowski!
Zawsze na trasie z tysiącami zdjęć Pijący_mleko!
Zawsze w Biurze Zawodów Ela Podeszwa ogarniająca czego ja nie mogłem!
Zawsze dbająca o katering moja małżonka Małgorzata Karczewska!
Moje wszystkie dzieci: Antoni, Stefan, Barbara!
Chłopaki od obstawy: Stachu Juchniewicz i Witek Białobrzewski!
Zajkowiaki – Krzysiek i Zbyszek!
Wszyscy wolontariusze, którzy pracowali z dobroci serca.

Dziękuję wszystkim dotychczasowym sponsorom za zaufanie i wspieranie zawodników. Lista szczegółowa pojawi się również na kolarstwoostroleckie.pl.

Dziękuję członkom (Organizatorom) klubów – wcześniej AG bez limitu “Amatorska Grupa bez limitu Ostrołęka i okolice” oraz KK24h “Klub Kolarski 24h”.

Dziękuję, wójtom gmin, staroście powiatu ostrołęckiego, prezydentom Ostrołęki oraz Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki, którzy finansowo i rzeczowo wspierali imprezę!

Wyjątkowe podziękowania kieruję do wszystkich zawodników (wszystkich edycji)! Szczególnie Tym, którzy przybywali “z drugiego końca Polski”!

Dziękuję mediom lokalnym za nagłaśnianie imprezy przed i po!

Rozdział organizacji ITT (jazdy indywidualnej na czas) uważam za zamknięty.

Ogarnął mnie z tego powodu wielki smutek i żal.

Pozdrawiam serdecznie życząc samych sukcesów w życiu sportowym, zawodowym i prywatnym.

Marek Karczewski – Organizator

Czarnowiec, 15 lipca 2022 r.