Kadzidło – pogoda jak pogoda, ścigać się było trzeba (zdjęcia)

Kadzidło – pogoda jak pogoda, ścigać się było trzeba (zdjęcia)

Kadzidło – pogoda jak pogoda, ścigać się było trzeba (zdjęcia)

Trzecie Mistrzostwa kurpiowszczyzny w kolarstwie MTB zakończyły się sukcesem.
Na ten wyścig po rocznej przerwie nasz klub został ponownie zaproszony – do rywalizacji oraz pomocy organizacyjnej.

Od rana chmury wisiały nad Zagrodą Kurpiowską w Kadzidle ale na szczęście podczas wyścigów najmłodszych zawodniczek i zawodników nie padało.
Dopiero podczas startu juniorów i dorosłych w wyścigach HOBBY i ELITA deszcz dawał się we znaki wszystkim uczestnikom. To jednak nie zwolniło zawodników z odpuszczenia rywalom na trasie.
Trasy przygotowane na sobotni wyścig były przede wszystkim znakomicie oznaczone. Nie było jednak łatwo je pokonać! Na wzniesieniach za cmentarzem kadzidlańskim i w okolicy kompleksów sportowych zawodnicy musieli dać z siebie wszystko aby dotrzeć na metę w czołówce.
Teren, na którym rozgrywano zawody pamięta czasy historyczne lat 70-tych i 80-tych XX wieku, bo wtedy gdy istniało województwo ostrołęckie, właśnie na tym terenie rozgrywano Mistrzostwa Województwa Ostrołęckiego w kolarstwie przełajowym (obecnie zwanym “CX”).

Okrążenia trasy były o różnym stopniu trudności. Żółta – 1 km, Zielona – 2,3 km i najtrudniejsza Czerwona o długości 2,7 km. Zawodnicy musieli pokonywać okrążenia wielokrotnie w zależności od wybranego wyścigu.

W najważniejszym wyścigu dnia – ELITY rozgrywanym na 8 rundach czerwonych (22 km) zdecydowanym zwycięzcą był Mikołaj Szeliga, MTB Suwałki. Ze stratą prawie minuty na metę jako drugi dotarł Paweł Oktaba, Masters Giżycko, a trzeci Wojciech Damięcki z Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego.
Do rywalizacji przystąpiło 40. zawodników ale nie wszyscy poradzili sobie z trudnościami trasy.

Najcięższy wyścig wybrali również nasi klubowicze – Maciej Karwowski i Leszek Załuska, którzy dotarli do mety odpowiednio na pozycjach: 16 i 26.
Pozostali reprezentanci KK24h pomimo wcześniejszych zapisów wycofali się z rywalizacji w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych.
Wielkie brawa dla wszystkich za walkę fair-play!
Jeden z członków naszego klubu – Marek Karczewski na prośbę Organizatorów objął funkcję prowadzącego-konferansjera, za co serdecznie dziękujemy. Po rocznej przerwie znów mogliśmy jak klub pomóc kadzidlańskim zapaleńcom zorganizować wspaniałą kolarską imprezę.
Dodatkowo zawsze niezawodny członek Klubu Kolarskiego 24h Pijący_mleko wykonał na trasie i w miasteczku zawodów setki zdjęć!

Organizatorami III Mistrzostw Kurpi w kolarstwie MTB był kadzidlański Klub “Kurpie TEAM” w składzie:
Natalia i Janusz Chrostkowie
Katarzyna i Zdzisław Szklarscy
Katarzyna i Robert Walendziewscy
Elżbieta i Jacek Zera
Wielkie wsparcie finansowe i osobowe dała Gmina Kadzidło z osobistym zaangażowaniem Wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego.
Wyścig wsparł finansowo powiat ostrołęcki, a nagrody dla kolarzy wręczał osobiście Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak bliskiej nam imprezie kolarskiej!
WYNIKI: aleczas.pl/wyniki
ELITA
HOBBY
FAN
MŁODZIK
MINI

FOTO:
Pijący_mleko 1
Pijący_mleko 2
Pijący_mleko 3
moja-ostroleka.pl trasa
moja-ostroleka.pl dekoracja
eOstroleka.pl
Tygodnik ostrołęcki
Dariusz Łukaszewski – wójt

Marek Karczewski