Uczestniczyliśmy w Memoriale Kazimierza Górskiego

Uczestniczyliśmy w Memoriale Kazimierza Górskiego

Uczestniczyliśmy w Memoriale Kazimierza Górskiego

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. uczestniczyliśmy w III Memoriale Kazimierza Górskiego, w miejscowości Teodorowo. Pierwszy i drugi termin wyścigu został zmieniony i wyścig odbył się ostatecznie 29 kwietnia.

Nasi zawodnicy wystartowali w skromnym składzie, bo tylko pięciu członków KK24h zdecydowało się na ten wyścig MTB.

Wiesław Kamiński wystartował na dystansie FAN o długości 15 km, zajął 4 miejsce… bo spóźnił się na start. W wyścigu FAN startowało czterech zawodników.
Dystans ELITA o długości 20,5 km (6 x 3,4 km) wybrało czterech zawodników KK24h.

 1. Maciej Karwowski zajął OPEN 3 miejsce z czasem 00:57:28
 2. Wiesław Podeszwa zajął OPEN 8 miejsce z czasem 01:09:00
 3. Marek Karczewski zajął OPEN 9 miejsce z czasem 01:10:08
 4. Leszek Załuska zajął OPEN 10 miejsce z czasem 01:10:18
  W wyścigu ELITA wystartowało 10. zawodników.

Gratulujemy Maćkowi wjazdu na podium!

Przy okazji tego ważnego dla ostrołęckiego środowiska kolarskiego wydarzenia należy zwrócić uwagę o dość specyficznej i niespotykanej na skalę Polskich wyścigów organizacji.
Pomimo dobrych chęci Organizatorzy, którzy na rozmaitych portalach nazywani są:
RKK Kurpie, RKK Ostrołęka, RKK Kurpie Ostrołęka zanotowali kilka “wpadek”. Nawet prowadzący wydarzenie Prezes RKK Kurpie Ostrołęka Tomasz Chrostek używał różnych nazw swojego klubu co uważa się za niedopuszczalne. Możliwe, że nawet teraz podajemy niewłaściwe informacje, bo tak naprawdę nigdzie nie możemy odnaleźć prawdziwej nazwy tego stowarzyszenia.
W Biurze Zawodów po zadanym pytaniu jednemu z organizatorów o ważny zapis w regulaminie wyścigu brzmiący “Udział jest darmowy” – stwierdził On, że nie czytał regulaminu, a za start trzeba jednak zapłacić.

Powtarzane jak mantra słowa “kolarstwo przełajowe” nigdy na tych trzech edycjach wyścigu nie wystąpiło!
Na plakatach i innych przekazach medialnych wprowadza się w błąd niezorientowanego czytelnika, że kolarstwo MTB to jest to samo co kolarstwo przełajowe (CX)! Większość mediów powiela ten błąd w swoich przekazach, bo przecież nie wiedzą, że Organizator sam podał nieprawdziwe informacje! Kolarstwo MTB to jedna konkurencja, kolarstwo przełajowe to druga konkurencja! Zupełnie inne rowery, zupełnie inne trasy!

Podczas dekoracji prowadzący Prezes Chrostek wyczytywał wszystkich zawodników z imienia, nazwiska, miejscowości i przynależności klubowej. Niestety nazwa naszego klubu “Klub Kolarski 24h” nie przechodził przez gardło prowadzącego. Możliwe, że na ostatnie podium usłyszał głośne uwagi, bo wyczytując Macieja Karwowskiego powiedział, że reprezentuje KK24h – dziękujemy.

Zabrakło również ważnego podziękowania dla naszego członka klubu Pijącego_mleko, który wykonał pół tysiąca zdjęć na trasie wyścigu. Nie podziękowano również za zaangażowanie Klubu Kolarskiego 24h w organizację tego Memoriału!
Nasi członkowie pracowali w Biurze Zawodów, przygotowywali konsumpcję i co najważniejsze to właśnie na trasie “Strefy Teodorowskiej 2023” odbyła się rywalizacja!

Trasę Strefy Teodorowskiej zbudowali własnymi rękami członkowie KK24h z przyjacielem wszystkich kolarzy Robertem – Szura TEAM.
Trasa jest wytyczona na terenach działek prywatnych mieszkańców wsi Teodorowo. Bardzo gorąco dziękujemy właścicielom za życzliwość kolarzom i umożliwienie trenowania w okresie jesienno-zimowym.
To my pielęgnujemy tę trasę w każdym sezonie – siekierami, sekatorami, grabiami.
W tym miejscu wystarczyło zwykłe “DZIĘKUJEMY”.
Znamy takie przypadki z innych wyścigów gdy ktoś odtrąbił swój sukces na czyjejś ciężkiej pracy.
Zawsze wystarczy “DZIĘKUJEMY” – tego zabrakło.

W związku z otrzymaniem takiej oto statuetki (czystej) za zajęcie dziewiątego miejsca chciałbym ją dedykować wszystkim członkom KK24h za pielęgnację trasy Strefy Teodorowskiej”.

Będzie miała napis:
“III Memoriał Kazimierza Górskiego
Podziękowanie dla
Klubu Kolarskiego 24h
za zbudowanie trasy
“Strefy Teodorowskiej”
Teodorowo, 29.04.2023″

W III Memoriale naszego trenera Kazimierza Górskiego wzięło udział Jego trzech wychowanków:

 1. Wiesław Kamiński
 2. Marek Karczewski
 3. Leszek Załuska
  Wszyscy z Klubu Kolarskiego 24h

Przy tej okazji wręczyliśmy Pani Helenie Górskiej, małżonce naszego ś.p. trenera symboliczny upominek w postaci komina KK24h.

Kończąc optymistycznie chcielibyśmy pewnie wszyscy w przyjacielskiej atmosferze i wzajemnej wyrozumiałości uczestniczyć w kolejnych edycjach Memoriału Kazimierza Górskiego.

Marek Karczewski

Dziękujemy za zdjęcia Panu Pawłowi Zera z CSS Kurpie
Zapraszamy do bogatej galerii ze zdjęciami od Pijącego_mleko