Ale objazd! (zdjęcia)

Ale objazd! (zdjęcia)

Ale objazd!

Dziś nadspodziewanie miło mogliśmy we wspólnym, licznym peletonie przejechać część trasy wyścigu dla amatorów i tandemów.
Wyścig dla amatorów zostanie zorganizowany podczas rozgrywanych w Ostrołęce Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, w dniach 21-25.06.2023 r.

Kolorowy peleton – prawie 50 osób stanął na starcie przy bramie stadionu miejskiego w Ostrołęce.
O godzinie 9:00 – z leciutkim poślizgiem 🙂 kolarze w eskorcie Policji ruszyli na trasę w stronę Kadzidła.
Pierwszą niespodzianką po wyjechaniu z ulicy Witosa w krajówkę 61 (Traugutta) była nowiutka nawierzchnia asfaltowa, która leży tam dopiero parę godzin. To jeden z efektów organizacji Mistrzostw Polski w Ostrołęce.

Zanim kolarze wystartowali nie obyło się bez podziękowań i krótkich przemówień ze strony Organizatorów – Darka Banaszka i Czarka Zamany. Głos zabrał również Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h, który przybliżył młodym adeptom kolarstwa – młodzikom i amatorom seniorom, którzy dopiero wsiedli na rower rok czy dwa lata temu sylwetki naszych gości.

Cezary Zamana to ośmiokrotny uczestnik Mistrzostw Świata, Mistrz Polski ze startu wspólnego w 1999 r., uczestnik Tour de France w 1994 roku – ukończył wyścig w pierwszej setce. Zwycięzca Tour de Pologne w 2003 r. Od 2006 roku propaguje kolarstwo dla wszystkich – pierwszy w Polsce zainicjował wyścigi w kolarstwie MTB, które sprowadził z USA. Organizuje je do dziś.

Dariusz Banaszek z teamu Mazowsze Serce Polski – Organizator główny, który w przeszłości odniósł ponad 200 zwycięstw przede wszystkim z klubem Legia Warszawa. W latach 2016-2018 był również Prezesem PZKol.
HRE Mazowsze Serce Polski Cycling Team – to profesjonalna, kontynentalna drużyna kolarska zarejestrowana w Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Historia drużyny sięga 2020 r. Kiedy to Dariusz Banaszek założył drużynę Mazowsze Serce Polski. Pierwsze zwycięstwo w wyścigach osiągnęli już po 3 miesiącach od rozpoczęcia działalności!

Naszymi gośćmi byli również Bogdan Banaszek, zawodnik – ojciec Alana Banaszka, który odnosi wielkie sukcesy w wyścigach kontynentalnych.

Przyjechał do Ostrołęki Dariusz Biernacki z Wołomina – lektor w Lennox Learning Centre i trener w RKS Family Active.

Jechał z nami także Wójt gminy Załuski Pan Kamil Koprowski, który wsiadł na rower trzy sezony temu. Realizuje się na rowerze szosowym i MTB startując w różnych amatorskich wyścigach.

Na starcie pod stadionem mogliśmy również dostrzec Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego i byłych Mistrzów Polski z Ostrołęki – Jana Markiewicza i Sławomira Mąkę.

Gdy kolorowy peleton kolarzy dojechał do Kadzidła, to przed pięknym budynkiem Biblioteki czekał na nas Wójt Kadzidła Pan Dariusz Łukaszewski.
W przestrzennym budynku odbył się poczęstunek i konferencja prasowa.
Dariusz Banaszek i Cezary Zamana podziękowali kolarzom z okolic Ostrołęki za liczny udział w treningu i zaprosili do udziału w wyścigach dla amatorów dnia 22 czerwca (ITT), 24 czerwca (wspólny), 25 czerwca (samorządowcy).
Były rozmowy o kolarstwie i luźne tematy o sporcie w gminie Kadzidło. Wójt Łukaszewski wspomniał o wizytach w Kadzidle znakomitych gwiazd kolarstwa takich jak Ryszard Szurkowski i Tadeusz Mytnik.

Były dyskusje i podziękowania również ze strony lokalnych amatorów kolarstwa i bidon Mazowsze Serce Polski dla każdego.

Najbardziej cieszy widok zupełnie nowych twarzy w naszym peletonie. Mamy nadzieję, że kolarstwo spodoba się wielu osobom i za parę lat będziemy słyszeć o zawodnikach z Kurpi.

Na sam koniec spotkania Dariusz Banaszek na ręce wójta przekazał sporą ilość rowerów dla młodych adeptów kolarstwa.

Dziękujemy serdecznie Darkowi Banaszkowi i Czarkowi Zamanie za wspaniałe spotkanie i zespolenie naszego peletonu jedną pasją – kolarstwem.

pozdROWER!

Dziękuję serdecznie za bardzo liczny udział w objeździe trasy członkom KK24h! Szczególnie jedynej pani – Marysi Kamińskiej.
Dziękuję wszystkim, pozostałym kolarzom zrzeszonym w innych klubach i tym którzy przejechali z nami pierwszy raz.

Marek Karczewski

ps. podczas wydarzenia był nagrywany obraz ruchomy, który po zmontowaniu udostępnimy.

fot: Marek Karczewski

fot: Organizator

Więcej zdjęć z wydarzenia:
moja-ostroleka.pl
Tygodnik Ostrołęcki
TerazOstroleka.pl
Relacja – Dariusz Łukaszewski