Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym – byliśmy obecni (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym – byliśmy obecni (zdjęcia)

21-26 czerwca 2023 r. – Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym – byliśmy obecni (zdjęcia)

Święto kolarstwa w Ostrołęce i okolicy zaczęło się już we wtorek 20 czerwca 2023 r.
Oficjalne otwarcie mistrzostw nastąpiło w Zagrodzie Kurpiowskiej, w Kadzidle.

Nasz Klub, nasi członkowie czynnie uczestniczyli w tym pięknym kolarskim święcie przez wszystkie dni rywalizacji najlepszych zawodników w kraju.

Czekaliśmy na to święto od wielu miesięcy, bo tego typu impreza kolarska nie była nigdy rozgrywana w Ostrołęce i okolicy!
Organizatorzy tak poprowadzili trasy wyścigów aby wszystkie przebiegały przez tereny gmin Powiatu Ostrołęckiego.
Podczas mistrzostw rozegrano łącznie czternaści wyścigów rangi Mistrzostw Polski i dodatkowe trzy wyścigi dla amatorów.

W każdym wyścigu amatorów braliśmy udział jako Klub.
W czwartek 22 czerwca w Wydmusach nad zalewem Wykrot (gmina Myszyniec) odbyła się jazda indywidualna na czas dla amatorów na dystansie 23 km.
W wyścigu ITT wystartował tylko jeden nasz klubowicz – Marek Karczewski, który dystans 23 km pokonał w czasie 40:43,40
W sobotę 24 czerwca, w wyścigu ze startu wspólnego wystartowało 6 zawodników KK24h. Na 90-cio kilometrowej trasie z Ostrołęki do Kadzidła przez Myszyniec wszyscy klubowicze dojechali do linii mety w zasadniczym peletonie. Średnia wyścigu amatorskiego wyniosła 40km/h
W poszczególnych kategoriach wiekowych na podium wjechali:
M50 – 3 miejsce Arkadiusz Jechanowski
M60 – 2 miejsce Wiesław Kamiński
Nasze barwy w tym wyścigu reprezentowali również:
Dariusz Aleksandrowicz, Marek Karczewski, Jarosław Makowiecki, Zdzisław Majewski.
W niedzielę 25 czerwca na wyścigu samorządowców wystartowało troje członków KK24h.
Maria Kamińska wśród pań zajęła znakomite drugie miejsce!
Najgorsze miejsce oceniane przez sportowców zajął Marek Karczewski, który przegrał finisz z Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki Wojciechem Zarzyckim, Wójtem Długosiodła Stanisławem Jastrzębskim i Wójtem Załusk Kamilem Koprowskim. Ta czwórka po selekcji wykonanej przez naszego członka odjechała w połowie rundy wielkiemu peletonowi (91 osób) i samotnie finiszowała na ulicy Witosa. Na ósmej pozycji ze stratą minuty i pięciu sekund do ucieczki zameldował się Zdzisław Majewski.

Gratulujemy wszystkim udanych startów w amatorskich wyścigach podczas Mistrzostw Polski.

Dziękujemy serdecznie Organizatorom mistrzostw za umożliwienie amatorom ściganie się podczas tego kolarskiego święta!

Sama organizacja mistrzostw stała na najwyższym poziomie organizacyjnym i zasługuje na ogromne brawa!
Dziękujemy Mazowsze Serce Polski, Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki i wszystkim gminom powiatu za umożliwienie nam wspólnego świętowania kolarstwa z najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami kraju!
Dziękujemy Organizatorom za zaufanie i skorzystanie z naszych usług przy organizacji mistrzostw.

Marek Karczewski wraz z Cezarym Zamaną (odpowiedzialnym za trasy i zabezpieczenie) przejechał wszystkie trasy wyścigów i oznaczył wiele kilometrów szlaków dla zawodników.
W najważniejszym dniu gdy ścigali się zawodnicy oraz zawodniczki Elity nasi członkowie – Wiesław Kamiński i Marek Karczewski “filtrowali” wyścig pierwszym samochodem wyścigu.
Było to potężne wyzwanie dla naszych ludzi, bo to właśnie pierwszy filtrujący samochód informuje mieszkańców przy trasie i strefy kibica, że zaraz pojawi się peleton. Zadanie również bardzo istotne dla pierwszego pojazdu aby zweryfikować i ewentualnie uzupełnić wszystkie oznaczenia trasy tak aby piloci wyścigu nie pojechali w innym kierunku.
Trasę (rundy) w Ostrołęce znaczył również Norbert Siemiątkowski. Norbert w sobotę 24 czerwca jechał również samochodem technicznym podczas wyścigu amatorów.
Bardzo poważne zadania spadły na członków naszego klubu ale ostatecznie daliśmy radę i jeszcze raz dziękujemy Organizatorom za zaufanie!

Uczestniczyć, współtworzyć i współorganizować takie święto to dla nas zaszczyt!

Organizatorem mistrzostw była firma Banaszek Sport z dyrektorem Dariuszem Banaszkiem.

Dziesiątki relacji Wideo, zdjęć, opisów, wyników znajdziecie Państwo na fejsbukowej stronie MP

ZAPRASZAMY PO WSZYSTKIE OFICJALNE WYNIKI WYŚCIGÓW


Galeria zdjęć z członkami KK24h na wyścigach i z prac podczas wyścigów.

Kolarskie święto dla wszystkich kolarzy!

Podczas wyścigów amatorskich ostrołęcka brać kolarska w znakomitym składzie pojawiła się szczególnie na sobotnim wyścigu Ostrołęka-Myszyniec-Kadzidło.
Wszyscy nasi przyjaciele stanęli na starcie sobotniego wyścigu – 90 km.
Niezależnie od przynależności klubowej lub jej braku wszyscy lokalni kolarze najpierw w Kadzidle a później również w Ostrołęce w przyjaznej atmosferze podziwiali i z wielką sympatią odnosili się do tego historycznego wydarzenia dotyczącego naszej ukochanej dyscypliny.
Do wyścigu 24 czerwca oprócz członków KK24h stanęli:
Ryszard Gurzęda, Marek Żebrowski, Rafał Mielnicki, Tomasz Jarkowski, Paweł Dzięgielewski, Tomasz Majewski, Krzysztof Wiszowaty, Piotr Kowalski, Grzegorz Burzyński, Tomasz Chrostek, Zdzisław Szklarski, Damian Marciniak, Michał Gawek, Robert Szurnicki, Dariusz Regulski, Leszek Kleczkowski.

Wyróżnienia i podziękowania

W piątek w trakcie gdy na trasie ścigały się orliczki, a w Miasteczku prowadzono rozmowy o kolarstwie światowym krajowym i lokalnym czas antenowy otrzymał również Marek Karczewski. Wspominał o historii kolarstwa ostrołęckiego, kiedy powstał pierwszy klub, kto go zakładał, jakie mieliśmy w najlepszych latach wyścigi i zawodników.
Kilka zdań o naszych Mistrzach Polski i pięknie kolarstwa mogli usłyszeć wszyscy kibice.
Natomiast w sobotę na zakończenie mistrzostw w Jeździe Indywidualnej na czas, w kadzidlańskiej Zagrodzie Kurpiowskiej Marek Karczewski został wyróżniony z rąk Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego pamiątkową kurpiowską wycinanką. Nagrodę otrzymał za zaangażowanie i pracowitość podczas mistrzostw.
Dziękujemy za docenienie.

MK