TdPA 2023 – kibicujemy

TdPA 2023 – kibicujemy

Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego

to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour.
Tour de Pologne Amatorów to nie tylko walka z samym sobą i z plejadą znakomitych rywali, ale także okazja do wielu ciekawych spotkań i przeżycia wspaniałej przygody. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę i piękną atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa.

TdPA 2023 – kibicujemy naszym!

80. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne trwać będzie na terenie południowej Polski od 29 lipca do 4 sierpnia 2023 r.
Kolarze zawodowi – elity będą mieli do pokonania siedem etapów.
Jednym z nich będzie ten z metą w Karpaczu pod skocznią Orlinek.

W tym samym miejscu będą finiszować i tą samą trasą w niedzielę będą jechać w 13. edycji amatorzy.
Do wyścigu amatorów wystartuje prawie 2000 zawodników!
Wśród amatorów ścigających się w Karpaczu zobaczymy również na starcie naszych zawodników:
Dariusza Aleksandrowicza,
Wiesława Kamińskiego,
Marka Karczewskiego,
Macieja Karwowskiego,
Wiesława Podeszwę.

Razem z zawodnikami na trasę, jako kibicki wyruszą małżonki: Maria Kamińska, Małgorzata Karczewska, Kinga Karwowska i Elżbieta Podeszwa.

Amatorzy będą mieli do pokonania 83 kilometry trudnej górskiej trasy, przede wszystkim przez Sosnówkę. Fani kolarstwa i byli kolarze wiedzą co w okolicy Karpacza oznacza “wjazd na Sosnówkę”. Natomiast ostatnie cztery kilometry przed metą w Karpaczu to będzie wielkie zaskoczenie dla wielu amatorów, bo na metę, na Orlinku trzeba będzie wjechać ulicą Kolejową. Jest to odcinek najbardziej wymagający na całej trasie wyścigu. Miejscami trasa w ulicy Kolejowej to 18% nachylenia!

Bardzo mocno ściskamy kciuki za wszystkich zawodników z Klubu Kolarskiego 24h.

Życzymy POŁAMANIA KÓŁ!