Trzeci Wyścig Jesieni – komunikat

Trzeci Wyścig Jesieni – komunikat

Drodzy zawodnicy i drogie zawodniczki
Dzięki przyjaznym nam Lasom Państwowym, w szczególności Nadleśnictwu Ostrołęka z Panem Nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim od 2011 roku organizujemy dla Was wyścigi po pięknych duktach leśnych.
Zawsze pomoc w organizacji przez Nadleśnictwo było niezmiernie ważne i tak też jest w tym roku, bo jak mówią leśnicy wstęp do lasu jest dla każdego. Lasy Państwowe podkreślają, że las pełni trzy funkcje: przyrodnicze, gospodarcze i społeczne. Te przyrodnicze i społeczne właśnie służą do realizacji sportu, do ruchu na świeżym powietrzu.

Zarówno członkowie KK24h jak i mieszkańcy Czarnowca bardzo zaangażowali się w organizację tej kolarskiej imprezy aby wszyscy nasi kolarscy goście wyjechali usatysfakcjonowani.
Należy również dodać, że za Waszą (zawodników) sugestią w tym roku był zamówiony elektroniczny pomiar czasu, co miało usprawnić publikację wyników.

Dwie edycje Kurpie MTB – Wyścig Jesieni odbyły się kolejno w latach 2021 i 2022. W tym roku zaplanowaliśmy start na sobotę 14 października 2023 r.

Do dziś tliła się jeszcze nadzieja, że w trzeciej edycji Wyścigu Jesieni będziemy się ścigać po tej samej trasie jak w latach ubiegłych.

Nadleśnictwo Ostrołęka w 2022 roku przejęło grunty od gminy Rzekuń – drogę przecinającą las od Czarnowca do Kamianki. Jest to tzw. Kościelnica, po której odbywał się wyścig w sporej jego części.
Latem tego roku gdy zaczęła się budowa tej strategicznej drogi była jeszcze nadzieja, że pod koniec września będzie ona już wykonana. Termin na oddanie drogi do użytku wyznaczono jednak na koniec października.
W tym momencie jest to wielki plac budowy – gdy zdobędziemy zdjęcia, opublikujemy.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka przed wbiciem pierwszej łopaty przekazał teren budowy wykonawcy i ze zrozumiałych względów bezpieczeństwa i przede wszystkim prawnych nie może pozwolić nam na wejście (wjazd na rowerach).

Dbając o Wasze bezpieczeństwo oraz o przestrzeganie prawa nie możemy w tym roku zorganizować na tym terenie wyścigu. Droga (Kościelnica) przecina cały las na pół i właśnie w żaden sposób nie da się jej przekroczyć górą czy dołem.
Jest nam bardzo przykro przekazywać tak smutną wiadomość dla nas wszystkich ale z przyczyn od nas niezależnych (z powodu siły wyższej) wyścig nie może się w tym roku odbyć.

Prosimy Was o wyrozumiałość.

Wiemy, że odwołanie wyścigu jest dla Was wielkim zawodem. Może za rok będziemy wszyscy lepiej przygotowani kondycyjnie?

Dziękuję władzom Nadleśnictwa, które przez wiele lat nas wspierają w organizowaniu wyścigów i biegów. Z nadzieją czekamy na ukończenie Kościelnicy co pozwoli na ponowny wjazd kolarzy MTB na tę drogę aby na wyznaczonym odcinku, na Stravie “trasa Wyścigu Jesieni” robić nowe COM`y 🙂 Zerknijcie kto po niej najszybciej jeździ.
Jest również na trasie wyścigu segment “dziki singiel”, który jest wciąż czynny – można próbować poprawiać swoje czasy przejazdu.

Z wyrazami szacunku
Zarząd Klubu Kolarskiego 24h