Dobre wieści od Tour de Kurpie

Dobre wieści od Tour de Kurpie

Dobre wieści od Tour de Kurpie

“Tour de Kurpie (cycling race around the Kurpie Land, UCI 2.2 category, held in northern Poland). Około 30 ekip z całego świata zgłosiło się na nasz wyścig etapowy Tour De Kurpie w dniach 12-16 Czerwca 2024r. Maksymalnie planujemy 24 ekipy w sześcio-osobowych składach. Na trasie odcinki specjalne (szutry i selekcyjne bruki) oraz drużynowa czasówka.
To będzie prawdziwa gratka dla miłośników kolarstwa.”

Tak pisał Dariusz Banaszek – dyrektor wyścigu na początku tego roku.

To będzie powrót wyścigu kolarskiego na ziemię kurpiowską po około 34. latach!
Jestem w trakcie poszukiwania ostatnich wyników wyścigu oraz wszystkich dotychczasowych wyników, które w większości odgrzebał Pan Tomasz Nosek na potrzeby swoich publikacji dotyczących klubu Narew Ostrołęka.

Ale do rzeczy.
Dziś (10 kwietnia 2024 r.) zadzwonili do mnie: dyrektor Mazowsza Serce Polski – najlepszej obecnie zawodowej drużyny kolarskiej w Polsce i wiodącej ekipy na wielu wyścigach światowych – Dariusz Banaszek i Cezary Zamana były kolarz zawodowy, wielokrotny Mistrz Polski oraz zwycięzca Tour de Pologne 2003 roku, który obecnie jest odpowiedzialny za wyznaczanie tras TdK.
Padła dziś z ust dyrektorów propozycja wspólnego objazdu trasy (jednego z etapów TdK) na południowej części Powiatu Ostrołęckiego. Etapu nr 5 Ostrołęka – Goworowo – Czerwin – Troszyn – Ostrołęka.

Zaproponowałem Organizatorom aby wystartować spod ronda Ryszarda Kuklińskiego, tam gdzie spotykamy się na coniedzielne OwK (Ostrołęka w Koło).
Padła również wstępna data – niedziela 28 kwietnia 2024 r. – godz. 10:00
O ostatecznym terminie (dacie i godzinie) będziemy informować na bieżąco – bądźcie czujni 🙂

Na koniec rozmowy usłyszałem bardzo motywujące słowa z ust dyrektorów:
“Marek bez Ciebie nic nie ruszy” – dziękuję za życzliwość i zaufanie Panowie.

Mam wielką nadzieję, że powrót “Wyścigu dookoła Kurpi” i później “Wyścigu dookoła Ziemi Kurpiowskiej” w postaci tegorocznego TdK (Tour de Kurpie) w międzynarodowej obsadzie będzie strzałem w dziesiątkę również dla ostrołęckiego kolarstwa. Przypominam, że zwycięzcą pierwszej edycji WdK w 1956 r. był nasz trener Ś.P. Kazimierz Górski (nie mylić z piłkarzem Górskim).

Polecam wszystkim fanom dwóch kółek do przygotowania swoich rowerów i nogi na pierwszy objazd trasy 28 kwietnia 2024 r.
Chcę również wspomnieć, że podczas TdK oprócz wyścigów PRO odbędą się etapy dla kategorii AMATOR.

Nadchodzi niepowtarzalna okazja do zmierzenia się ze swoimi pasjami!

Z poważaniem Marek Karczewski