Czy pamiętacie wydarzenia naszej dyscypliny?

Czy pamiętacie wydarzenia naszej dyscypliny?

Dnia 5 marca 2021r. – równo rok po śmierci naszego trenera Kazimierza Górskiego ruszyła nowa strona, na której będziemy zamieszczać informacje historyczne. ®🚲🚲🚲

Strona będzie opisywać nie tylko zdjęcia historyczne, które wciąż są odnajdywane w czeluściach piwnic, strychów, garaży. Na stronie w specjalnie wyodrębnionych działach znajdziemy opisy o dotychczas istniejących: klubach, wyścigach, mistrzach, działaczach, trenerach.
Strona kolarstwoostroleckie.pl jest uzupełniana “po godzinach” – nie jest zatem ani źródłem dochodu kogokolwiek ani źródłem utrzymania, bądź zarobku.
Wiadomości będą uzupełniane w miarę pozyskanego czasu wolnego, więc prosimy o cierpliwość i ewentualne podpowiedzi, co powinno znaleźć się na tej historycznej stronie traktującej o kolarstwie ostrołęckim.

Strona jest tworzona z myślą o przywrócenie pamięci, o już nieżyjących kolarzach, działaczach ale również o tych, którzy jeszcze czynnie uprawiają kolarstwo.

Kiedy to się zaczęło❓
Pod koniec roku 2015 gdy opuściłem po 27 latach pewien zakład pracy, który zajmował się transportem ludzi – rzadko zwierząt ;), zaczęło mi się nudzić na bezrobociu i wpadłem na pomysł aby coś poszukać starego dotyczącego naszej dyscypliny 🙂
Pierwszy artykuł jaki wpadł mi w ręce to spisany materiał przez Piotra Ossowskiego z Tygodnika ostrołęckiego o naszym trenerze Ś.P. Kazimierzu Górskim emerytowanym nauczycielu i emerytowanym trenerze większości kolarzy w Ostrołęce.
Do “grzebania” w starociach szybciutko przyłączył się niezmordowany Pijący_mleko, który szybko pozyskał sporo historycznych materiałów.
Utworzyliśmy fanpage na fejsbuku i galerię starych zdjęć na google. Fanpage przetrwał do dziś ale google+ wywaliły nasze zbiory i wielogodzinne poświęcenia poszły na marne. Galeria na FB

Dlaczego strona www❓
Na fejsbuku jest straszny bałagan i tam trudno dokopać się do starszych newsów. Na stronie uporządkowałem wszystko w poszczególne kategorie. Powinno być czytelnie.

Jeśli ktoś z Państwa – fanów kolarstwa ostrołęckiego ma ochotę wspomóc tworzenie tej pięknej historii, bardzo proszę o kontakt.
Zapraszam do wjechania od czasu do czasu na kolarstwoostroleckie.pl

Pozdrawiam
Marek Karczewski
533 613 913, rowerkarola@gmail.com