Prezydent Ostrołęki podziękował naszym zawodnikom

Prezydent Ostrołęki podziękował naszym zawodnikom

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zaprosił wczoraj członków naszego Klubu aby nagrodzić Ich zaosiągnięte wyniki.

Czytamy na stronie UM:

Prezydent Łukasz Kulik zaprosił do ostrołęckiego ratusza czworo zawodników związanych z Klubem Kolarskim 24h, którzy w ostatnich dniach osiągnęli imponujące wyniki w wymagających rywalizacjach kolarskich. Justyna Marcinkowska, Tomasz Jarkowski, Michał Ciecierski oraz Zdzisław Piotrowski zaprezentowali swe nieprzeciętne umiejętności i długotrwałe przygotowania w najlepszy możliwy w sporcie sposób, godnie reprezentując nasze miasto i cały region Kurpiowszczyzny.

Justyna Marcinkowska wzięła udział w odbywających się 26 czerwca w Sokołowie Podlaskim Mistrzostwach Polski Mastersów w Jeździe Indywidualnej na czas. Na ponad 19-kilometrowym odcinku pokonanym w czasie 28 min 11 s i przy średniej prędkości 40,65 km/h zawodniczce udało się zdobyć srebrny medal w kategorii kobiet do lat 30 oraz zająć bardzo wysokie 4. miejsce w kategorii open.

Tego samego dnia rozpoczęły się zmagania podczas V Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego, w którym wzięli udział Tomasz Jarkowski, Michał Ciecierski oraz Zdzisław Piotrowski. Wyznaczona trasa liczyła ponad 34 km, jednak nie ona była tu kluczowa, a czas trwania rywalizacji. Zgromadzeni uczestnicy mieli bowiem całą dobę będą krążyć ulicami miasta oraz gminy Wysokie Mazowieckie, a także gminy Kulesze Kościelne. Zwycięzcą tej niezwykle wymagającej rywalizacji okazał się reprezentant Ostrołęki Tomasz Jarkowski, tuż za nim uplasował się Michał Ciecierski. Obaj panowanie przebyli taki sam imponujący dystans – 714 km. Na wielkie brawa zasługuje również Zdzisław Piotrowski, który z wynikiem 442 km zajął 2. miejsce w kategorii 60+.

Całej kolarskiej czwórce serdecznie gratulujemy imponujących osiągnięć i życzymy wielu kolejnych sukcesów sportowych.

Dziękujemy za wyróżnienie naszych zawodników.

Gratuluję serdecznie swoim członkom za godne reprezentowanie barw KK24h.
⁠Gratuluję każdemu z osobna za osiągnięte wyniki.
⁠Podziwiam i doceniam Wasze codzienne wyrzeczenia związane z trenowaniem tej wspaniałej ale jakże ciężkiej dyscypliny sportu.
⁠Pomimo wszystko, że działamy wyłącznie na arenie amatorskiej to jednak jest to dla nas wszystkich ogromny wyczyn. Posiadając wiele innych obowiązków takich jak praca zawodowa i najważniejsza w tym wszystkim rodzina, znajdujemy czas na wielogodzinne przygotowania do zawodów.
⁠Wasz kolarski upór powoduje, że jesteście nieprzeciętni – jesteście znakomici zawsze gdy tylko pojawicie się na starcie swojego wyzwania (wyścigu)!
⁠Jestem zaszczycony, że mogę od czasu do czasu z takimi mocarzami spotkać się na wspólnym treningu i “potrzymać Wam koło” choć przez chwilę ?​
⁠Jeszcze raz wielkie gratulacje dla każdego z osobna.

⁠Mam w obowiązku wspomnieć również tego nie wyróżnionego w tym dniu kolarza/biegacza/pływaka czyli triathlonistę Wojciecha Zarzyckiego, który całym sercem wspiera naszą dyscyplinę sportu.​
⁠Dziękuję serdecznie Panie Przewodniczący, że dzięki Tobie społeczność ostrołęcka dowiaduje się o osiągnięciach tych twardych, nieprzeciętnych zawodnikach regionu ostrołęckiego.

⁠Dziękuję Panu Prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi za docenienie wyrzeczeń kolarzy podczas wielogodzinnych treningów i za Ich wyniki.

⁠Ze sportowym pozdrowieniem
⁠Marek Karczewski
⁠Prezes Klubu Kolarskiego 24h

foto: Urząd Miasta Ostrołęki