KK24h przez 24h

KK24h przez 24h

KK24h przez 24h

Klub Kolarski 24h startuje przez 24h 🙂


Wczoraj (27.06) zakończył się rozpoczęty w sobotę (25.06) kolarski wyścig 24. godzinny zwany przez organizatorów “maratonem”.
Sam wyścig ma w sobie zalety ale również i wady. Zwycięzcą zostaje nie ten, który przekroczy pierwszy linię mety ale ten, który podpisze się na kartce 🙁
W przypadku tegorocznej edycji dwóch nam bliskich zawodników z Ostrołęki przejechało w czasie trwania wyścigu równo 714km ale jako pierwszy podpisał listę nasz klubowicz Tomasz Jarkowski.
Drugim był Michał Ciecierski – ubiegłoroczny zwycięzca tego wyścigu 🙂

Składamy wielkie gratulacje Tomkowi i Michałowi, bo przejechany dystans robi ogromne wrażenie!

O wyścigu pisze organizator:
“SOBOTA
Ponad 80 cyklistów wyruszyło spod Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie w ramach V Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Przez całą dobę będą krążyć ulicami miasta oraz gminy Wysokie Mazowieckie, a także gminy Kulesze Kościelne.
Maraton rozpoczął się dzisiaj, 26 czerwca. Pierwotnie było przewidzianych 70 miejsc startowych, jednak ostatecznie na linii startu pojawiło się ponad 80 uczestników, którzy punktualnie o godzinie 10:00 wyruszyli spod Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy Ludowej.
Kolarze rywalizować będą na trasie prowadzącej przez Wysokie Mazowieckie, Gołasze Puszcza, Gołasze Mościckie, Kulesze Kościelne, Czarnowo Biki, Gołasze Mościckie, Osipy Lepertowizna. Pętla kończy się w Wysokiem Mazowieckiem i ma 34,2 km.
NIEDZIELA
Miłośnicy rowerów zakończyli zmagania w V 24-godzinnym Wysokomazowieckim Maratonie Rowerowym. Zwycięzca w ciągu doby przejechał imponujący dystans 714 km.
Jubileuszowa edycja maratonu rozpoczęła się wczoraj, 26 czerwca. Na linii startu pod Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie pojawiło się ponad 70 kolarzy. Zawodnicy nie przyjechali jedynie z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Na trasie pojawili się również uczestnicy z Zambrowa, Poznania, Grajewa, czy Olsztyna. Dzisiaj, 27 czerwca w sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste zakończenie imprezy.
W tegorocznym maratonie w sumie 73 zawodników przejechało łącznie 24 359 km. To ponad 3 tys. km więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Na szczęście w tym roku kolarzom dopisała pogoda. Nie było zbyt upalnie i obyło się bez deszczu.
Zwycięzcą tegorocznego maratonu okazał się Tomasz Jankowski! (powinno być Tomasz Jarkowski KK24h z Ostrołęki). Tuż za nim uplasował się tryumfator ubiegłorocznej edycji Michał Ciecierski (z Miastkowa). Podium zamknął Bartłomiej Mucha (rok temu na drugim miejscu). Imponujące jest to, że wszyscy trzej panowie osiągnęli taki sam dystans 714 km. O zajętym miejscu zadecydowało szybsze wpisanie się na listę…”

W kategorii 60+ mieliśmy również swojego przedstawiciela – Zdzisława Piotrowskiego, który zajął drugie miejsce z wynikiem 442km!

Wielkie gratulacje dla członków i zawodników KK24h za start w tym 24. godzinnym wyścigu!
Tomasz Jarkowski za zwycięstwo otrzymał nowiutki rower MTB.
WIELKIE BRAWA dla naszych klubowiczów Tomka i Zdzisława oraz naszego przyjaciela Michała!

🚲👏🍾🏆🥇

Organizatorem V wyścigu był Klub Rowerowy „Łabędź” w Wysokiem Mazowieckiem.

Marek Karczewski