Tour de Pologne Amatorów 2021 z udziałem KK24h

Tour de Pologne Amatorów 2021 z udziałem KK24h

ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2021

Nietypowy dzień, nietypowe miejsce…
Tak wyglądała 9. edycja TdPA.
Bez Bukowiny Tatrzańskiej, bez Łapszanki i bez Gliczarowa.
Był za to po raz pierwszy Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, nieżyjącego od 1 lutego 2021 r. mistrza wszech czasów.
Czy był to taki sam wyścig?
Trzeba tam być aby doświadczyć tej atmosfery, tego prawdziwego górskiego ścigania.

Wyścig w krótkiej relacji organizatora:

“Po raz pierwszy Tour de Pologne Amatorów zawitał do Arłamowa
Dziś w Arłamowie prawie 2000 zawodników stanęło na starcie wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Po roku przerwy, kiedy ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wyścig dla Amatorów nie odbył się, pasjonaci kolarstwa znów mogli spotkać się, żeby zmierzyć się ze sobą na tych samych trasach, po których następnego dnia będą ścigać się zawodowcy. Po raz pierwszy start i meta znajdowały się przy Hotelu Arłamów, który okazał się niezwykle gościnny.
W opinii uczestników, w odróżnieniu do poprzednich edycji 75 km trasa była mocno interwałowa – częste podjazdy, zjazdy, odcinki płaskie, o mniejszym i większym nachyleniu. Trzeba było wykazać się dobrym przygotowaniem i dużą wszechstronnością, żeby walczyć o dobry wynik. Po dojeździe do Huwnik, kolarze dwa razy pokonali malowniczą 23 km pętlę z dość wymagającym podjazdem w Kalwarii Pacławskiej, by wrócić w drogę powrotną do Arłamowa. Ostatnie kilometry Amatorzy podjeżdżali pod metę nową drogą, niedawno przygotowaną dzięki Hotelowi Arłamów, z myślą właśnie o tym wydarzeniu.
Pierwszy na metę, przybył Adam Adamkiewicz (M-3 Strefasportu.pl MW Invest Group, z czasem 2:04:37), drugi był Piotr Tomana (M-4 Agrochest Team), trzeci Damian Bartoszek (M-4 Agrochest Team). Wśród pań pierwsza była Kamila Wójcikiewicz (K-2 Agrochest Team, z czasem 2:23:16), druga Angelika Tlołka (K-3 Jas-Kółka), trzecia Anna Sadowska (K-3 Bike Atelier Team).
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Agrochest Team…”

Jak co rok na starcie pojawili się również zawodnicy KK24h.

Do Bukowiny Tatrzańskiej jechała zawsze mocna ekipa zawodników z Ostrołęki. W tym roku zdecydowało się tylko dwóch naszych klubowiczów – stałych bywalców TdPA.
Oto Ich wyniki (75km):

  • Wiesław Kamiński, czas 02:51:13, średnia 26.28km/h
  • Wiesław Podeszwa, czas 02:59:22, średnia 25.09km/h

To nie wszystkie dobre wiadomości.

Nasz kolarski kolega z Ostrołęki, z którym trenujemy na WSS/WSC dotarł na metę, na znakomitym 15. miejscu OPEN! Wśród bez mała 2000 zawodników zajął również doskonałe 5. miejsce w bardzo silnej kategorii 30-to latków!
Oto Jego wyniki:

  1. ŚWIERCZ Jan M3-5, czas. 2:09:14, średnia 34.82km/h

GRATULUJEMY DOBREGO WYSTĘPU ZAWODNIKOM KK24h… i Jankowi 🙂

Wyścig w Arłamowie odbył się we wtorek 10 sierpnia 2021 r.

fot. TdPA

W momencie “zdobycia” fotek naszych zawodników – wrzucimy niezwłocznie 🙂

/MK/