Czesław Lang w Ostrołęce

Czesław Lang w Ostrołęce

Prezes Klubu Kolarskiego 24h spotkał się z Czesławem Langiem

Print Friendly, PDF & Email

23 listopada 2021 r. w Ostrołęce podczas uroczystości Narodowi i Ojczyźnie w SIGiE wyróżnienie otrzymał wybitny kolarz i olimpijczyk Czesław Lang.
Dyrekcja i społeczność Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce zaprosili mieszkańców na uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas dorocznego wydarzenie była okazja do wręczenia wyróżnienia, które tym razem trafiło do Czesława Langa.
Wspomniane wyróżnienie jest przyznawane przez SIGiE od 2004 roku. Jego głównym celem jest podziękowanie i złożenie hołdu osobom zaangażowanym w patriotyczne wychowanie Polaków.

W uroczystości miał zaszczyt uczestniczyć również nasz Prezes, który zdobył dla członków klubu autograf na plakacie do wywieszenia w siedzibie Klubu.

“CZESŁAW LANG
Laureat XVII Edycji Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” nadanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce w dniu 23 listopada 2021 roku
Cudze chwalicie, swego nie znacie… – całkowicie zgadzam się z ty słowami Stanisława Jachowicza. Miałem przyjemność zwiedzić kawałek świata, ale nie ma piękniejszego kraju niż Polska.
Między innymi, w związku z tym przekonaniem, wyrażonym w jednym z wywiadów, nasz tegoroczny laureat Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie”, Czesław Lang – jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa, wicemistrz olimpijski i pierwszy polski kolarz zawodowy, pomimo możliwości pracy i życia poza granicami Polski, postanowił zupełnie odwrotnie. Nie tylko wrócił do kraju, ale też sprawił, że piękno i historia naszej Ojczyzny stały się bliższe całemu otaczającemu nas światu…”
źródło: Iwona Magdalena Cwalińska Dyrektor Zespołu Szkół SiGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce.

Czesław Lang – Laureat XVII Edycji Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” urodził się 17 maja 1955 roku w Kołczygłowach na Kaszubach, w powiecie bytowskim. Jego rodzice przybyli tu ze wschodu, z Hrubieszowa, gdzie przed wojną ojciec Czesława Langa pracował w stadninie, przygotowując konie dla ułanów. Więcej o uroczystości na stronie kolarstwoostroleckie.pl >

Marek Karczewski, Prezes Klubu Kolarskiego 24h.
To był dzień, w którym warto było rzucić wszystko i udać się na spotkanie z tak znamienitym gościem, który nie często pojawia się w Ostrołęce.
Dziękuję Wojciechowi Zarzyckiemu Przewodniczącemu Rady Miasta Ostrołęki, który umożliwił mi udział w tym zamkniętym spotkaniu.
Dziękuję Panu Czesławowi Langowi za serdeczność i szczere rozmowy o kolarstwie Polskim, światowym, a nawet ostrołęckim w zakresie historycznym o Ś.P. Ryszardzie Szurkowskim i Jego synu Wiktorze, który pochowany jest w Ostrołęce.
Dziękuję za przekazane nagrody dla kolarzy na wyścigi organizowane przez Klub Kolarski 24h – autografy autora każdy obdarowany musi zdobyć sam :).

foto: Marek Karczewski, Robert Niedźwiecki