Deszczowy VI Wyścig Noworoczny.

Deszczowy VI Wyścig Noworoczny.

VI kolarski Wyścig Noworoczny MTB szlakami trenera kolarstwa ostrołęckiego Kazimierza Górskiego.
Teodorowo, 2 stycznia 2022 r.

Deszczowy VI Wyścig Noworoczny.

Tak przywitał nas drugi dzień stycznia 2022 roku, gdzie zamiast przymrozku i śniegu na niebie kłębiły się czarne chmury i deszcz.
Pomimo odpychającej pogody na wyścig przybyła spora gromadka odważnych zawodników, którym nie straszne są warunki atmosferyczne.

Rywalizacja odbywała się w Strefie Teodorowskiej nazwanej na aplikacji Strava “ST2021”. Jest to nowy odcinek trasy opracowanej przez Prezesa Klubu Kolarskiego 24h Marka Karczewskiego i członków KK24h. W poprzednich latach (4. razy) kolarze rywalizowali na RowerPark Czarnowiec. Edycja szósta wyścigu dostała zatem symbol v.6,2 dlatego, że rozegrano zawody po raz szósty i drugi w Strefie Teodorowskiej.

Trasa interwałowa o długości 3,5km o bardzo niewygodnym profilu, bo nie wszystkim zawodnikom odpowiada natychmiastowa zmiana rytmu i przełożenia w napędzie roweru z najtwardszego na te najwyższe.
Pomimo trudności trasy wszyscy zawodnicy poradzili sobie z nią znakomicie i ukończyli wyścig. Wyjątkami były osoby z defektem sprzętu.

Pierwsze wystartowały dzieci do 15 lat. Dzieci z powodu trudności nowego odcinka ST2021 pojechały skróconą rundę, która miała 2km – łącznie 3 x 2km = 6km ścigania.
Bezapelacyjną zwyciężczynią, która prowadziła wyścig od pierwszego metra została Zuzia Gruszewska z MKK Mława, trasę przejechała w czasie 00:27:08. Wśród chłopców jako pierwszy dotarł do mety kolega klubowy Zuzanny – Czarek Ćwiek, z czasem 00:27:14.
PEŁNE WYNIKI TU ->

Drugi wyścig rozpoczął się tuż po wyścigu juniorów. Tym razem na starcie stanęli mężczyźni i kobiety, a w zasadzie jedna kobieta, bo tylko Ewa Biedrzycka z Ostrołęki zdecydowała się na start w tym trudnym wyścigu. Ewa przejechała trzy pełne rundy, bo na tyle był zakontraktowany wyścig kobiet. Do mety dotarła w czasie 00:49:54
Wyścig mężczyzn to dominacja zawodnika z AGR Podlasie Krystiana Kalinowskiego, który od startu kontrolował przebieg rywalizacji. Krystian zapewnił sobie zwycięstwo w czasie 00:51:37 na odcinku 5. rund o łącznej długości 17,5km. Dodatkowo Krystian wykręcił KOM`a na trasie ST2021 z czasem 09:51!
PEŁNE WYNIKI TU ->

Od rana, pomimo opadów deszczu płonęło ognisko przygotowane przez Sołtysa Teodorowa Pana Jerzego Konopkę oraz Państwa Renatę i Tomasza Nadrowskich.
Wszyscy uczestnicy (zawodnicy i kibice) mieli możliwość korzystać z suto zastawionego stołu noworocznego – kiełbaska, sałatki, śledzie, kurczaki pieczone, kawa, herbata, ciasto… do wyboru.
Kawę lub herbatę pomagała przygotować sama Pani Helena Górska, żona Ś.P. trenera kolarstwa ostrołęckiego lat 70-90 Kazimierza Górskiego.
Nikt z zawodów nie mógł wyjść głodny 🙂

ognisko

Podczas dekoracji “podiumowej” – (podium wykonane z odpadów motoryzacyjnych, opon) udekorowano chyba wszystkich zawodników!

Z rąk Prezesa KK24h trafił dyplom/podziękowanie dla Pani Heleny Górskiej za przyjęcie Patronatu Honorowego nad imprezami kolarskimi rozgrywanymi w Laskowcu i Teodorowie. Na dyplomie złożyli swoje podpisy wszyscy obecni na zawodach wychowankowie trenera Górskiego.
Kolejne podziękowanie trafiło do Sołtysa Teodorowa za opiekę nad uczestnikami wydarzenia oraz ufundowanie nagrody rzeczowej, dyplomu i pucharu dla zawodnika z najdalszego zakątka Polski.
Pan sołtys nagrodził Artura Molskiego z Michałowa na Podlasiu (Grzmot Podlasia), który pokonał autem ponad 150km na nasz wyścig.

Zawodnicy podczas rywalizacji nie walczyli wyłącznie o 1,2,3 miejsce ale z powodu 6. edycji Wyścigu Noworocznego Marek Karczewski postanowił przeznaczyć jedną z nagród otrzymanych od Czesława Langa dla szóstego zawodnika wyścigu. O szóste miejsce walczył Arkadiusz Jechanowski z KK24h… udało się 🙂
Arek został tym samym najszybszym zawodnikiem wśród członków Klubu Kolarskiego 24h, na którego, na podium czekał puchar Prezesa.

Arkadiusz Jechanowski

Nagrodzono również najmłodszego zawodnika, którym okazał się Maksymilian Korzeniecki r.2009

Podczas dekoracji zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wydarzenia wszyscy otrzymali upominki w konkursie wiedzy o kolarstwie. Żaden zawodnik nie wyjechał z imprezy bez nagrody!
W VI Wyścigu Noworocznym szlakami Kazimierza Górskiego wystartowało łącznie 26. zawodniczek i zawodników.

Podium OPEN: 1m Krystian Kalinowski, 2m Julian Rogalski, 3m Rafał Grabowski. Podium wykonane z wyrzuconych do lasu opon.

Z tego miejsca pragnę podziękować za pomoc w organizacji kolejnych zawodów!

Kolegom z Klubu Kolarskiego 24h za pomoc przy rozstawianiu i zbieraniu Biura Zawodów: Stanisław Błogosławski, Michał Malinowski, Norbert Siemiątkowski, Leszek Załuska oraz naszym przyjaciołom – Robertowi Szurnickiemu i Markowi Żebrowskiemu. Pijącemu_mleko – za setki zdjęć!
Pani Annie Jakubiak za bezinteresowną pracę w Biurze Zawodów oraz opiekę medyczną i Elżbiecie Podeszwie.
Panu Jerzemu Konpce – Sołtysowi Teodorowa
Państwu Renacie i Tomaszowi Nadrowskim za super ognicho!
Sędziom: Ewie Bartosik i Tadeuszowi Olszewskiemu pod wodzą niezniszczalnego Jerzego Dąbrowskiego!

Dziękuję mediom lokalnym za zdjęcia i relacje na: e-ostroleka.pl, moja-ostroleka.pl

Dziękuję sponsorom wydarzenia:
– Agromasz Rzekuń,
– Best-Office Ostrołęka,
– FitPrint Ostrołęka,
– JBB,
– Karczewski Marek
– Konopka Jerzy.

Organizatorem wyścigu był Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu, gmina Rzekuń, powiat ostrołęcki.

to co lubisz… DWA KÓŁKA

Marek Karczewski
foto: Pijący_mleko WIĘCEJ FOTO ->

PEŁNE WYNIKI RYWALIZACJI ->