Nowy sezon – nowe rozdanie

Nowy sezon – nowe rozdanie

Prognozy pogody coraz bardziej optymistyczne więc nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy jazdy rowerem w jesienne, zimowe i wiosenne paskudne dni zaczęli wyciągać rowery.

Ci którzy używają roweru przez cały sezon wiedzą, że nie zwalniamy tylko trenujemy i startujemy przez cały rok kalendarzowy.
Są oczywiście dni lub tygodnie gdzie należy się choć chwila odpoczynku od roweru!

Gdy przychodzą dni z temperaturą i aurą pogodowa zachęcającą do wyciągnięcia rowerów z piwnic, garażów i strychów to zawsze zachęcamy do wypróbowania swoich możliwości na szosie oraz w lesie.

Jak co rok zapraszamy sympatyków dwóch kółek do trenowania z nami w czwartki, niedziele i wtorki. To nasz obowiązkowy (minimalny) plan na każdy letni miesiąc.

W czwartki już od 2016 roku za pomysłem naszego klubowicza Pawła Niedbały z Dąbrówki spotykamy się przy rondzie w Kurpiewskich aby rywalizować na trasie WSC (Wiejski Szosowy Czwartek), na rundzie o długości 17,5km.
Każdy, kto lubi szybką jazdę po szosie, bądź ten kto chciałby spróbować swoich sił może przybyć do Kurpiewskich w czwartek o godz. 18:00

We wtorki (od kwietnia do września) trenujemy w lesie na rowerach MTB. Trasy treningów są ustalane na bieżąco, w zależności od potrzeb. Najczęściej treningi odbywają się w Przystani. Inne trasy, które służą do trenowania umiejętności MTB i MTB XC są wytyczone w: Czarnowcu (trasa RowerPark Czarnowiec), Siemnosze, Dąbrówce lub ponownie w Czarnowcu na trasie “Wyścigu Jesieni”.

Zimą (od grudnia do końca marca) można nas spotkać o godz. 11:00 na trasie Strefy Teodorowskiej w miejscowości Teodorowo, gmina Rzekuń.

Natomiast w każdą niedzielę, niezależnie od pogody, w okresie od połowy kwietnia do końca września trenujemy na szosie podczas spotkań OwK (Ostrołęka w KOŁO).
W niedzielę spotykamy się zawsze o godz. 10:00 przy Rondzie Kuklińskiego w Ostrołęce. Trasy do przejechania są różne, w zależności od wiatru 🙂
Jedziemy od 60 do 120km. Są tworzone grupy FAN i PRO

Nadchodzący tydzień poświąteczny to dwa kluczowe treningi. Kluczowe, bo to na nich możesz złapać bakcyla kolarstwa i rozpocząć nową przygodę z tym pięknym sportem.

W czwartek 21 kwietnia 2022 o godz. 18:00 – pierwszy punktowany WSC!
– trzy rundy po 17,5km, na trzeciej rundzie finisz z punktacją: 8,5,4,3,2,1
– NOWOŚCIĄ tegorocznych czwartków (WSC) jest wprowadzenie – ponownie zainicjowanych przez Pawła Niedbałę kryteriów na rundzie 10. kilometrowej, trzy razy w sezonie. O szczegółach kryteriów w maju, lipcu i wrześniu będziemy pisać w odrębnych komunikatach.
W niedzielę 24 kwietnia 2022 o godz. 10:00 – pierwszy trening OwK!

ZAPRASZAMY NIEZDECYDOWANYCH!

/MK/