Ciężka batalia w Tykocinie

Ciężka batalia w Tykocinie

Ciężka batalia w Tykocinie.

Płasko, płasko, szybko, lekko – takie były opinie o trasie w Tykocinie. Niestety żadna trasa nie jest lekka/łatwa! Tak było 1 maja 2022 r. w Tykocinie na Podlasiu.
Sześcioosobowa ekipa KK24h wystartowała na drugim etapie cyklu “Maratony Kresowe MTB”.
Piękna, majówkowa pogoda ściągnęła do tego pięknego miasteczka tłumy ludzi, którzy na rynku w Tykocinie nie mieścili się pomiędzy kolarzami 🙂

Nasi zawodnicy startowali na dystansie 53 km i 31 km.
Na dystansie 53 km najlepiej zaprezentował się Dariusz Aleksandrowicz, który do mety dotarł na 20 pozycji OPEN – czas 2:06:41. Sobotni wyścig Darka, na szosie w Wyszkowie dał o sobie znać już w połowie dystansu. Na mecie widać było duże zmęczenie zawodnika.
Niestety ponownie z problemami, tym razem awarią sprzętu (przekręconym bębenkiem tylnej piasty) Rafał Grabowski mógł tylko cisnąć w pedały na płaskich odcinkach trasy. Wszelkie podjazdy musiał pokonywać “z buta”. Do mety dojechał w czasie 2:11:45. Maciej Karwowski na mecie pojawił się pięć minut za Rafałem.

Na krótszym dystansie (31,5 km) najszybciej z drużyny KK24h dotarł do kreski Mariusz Drobnikowski – czas 1:29:51. Marek Karczewski – czas 1:35:43. Michał Podolak – czas 1:50:56

Pełne wyniki z poszczególnych etapów

Gratulacje Panowie za walkę!
Kolejny etap już w niedzielę 8 maja 2022 r. Kolarze wystartują w 3. etapie, w Wasilkowie.

/MK/

foto: Marek Karczewski – czekamy na foto z trasy od organizatora…