Upalne, wakacyjne WSC

Upalne, wakacyjne WSC

Upalne, wakacyjne WSC

Gdy w 2016 roku nasz klubowicz Paweł Niedbała z Dąbrówki wymyślił i zainicjował czwartkowe ściganie wszyscy okoliczni “szosowcy” przyklasnęli jednym głosem o wspaniałej formie sprawdzenia się przed sobotnim, bądź niedzielnym wyścigiem.

Dziś po raz kolejny doświadczyliśmy cieszącego oko i serce powrotu do peletonu kolarskiego Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojtka Zarzyckiego.
Po niepokojących informacjach o stanie zdrowia naszego kolegi pod koniec marca 2022 r. trzymaliśmy gorąco kciuki za jak najszybszy powrót do formy. Pisaliśmy o tym tu ->
Wojtek oprócz wieloletnich treningów z kolarzami startuje z powodzeniem w triathnon`ie, oraz długodystansowych biegach narciarskich.
Dziś przed planowanym wyjazdem wielu kolarzy z okolic Ostrołęki na wyścig szosowy “Tour de Pologne Amatorów – memoriał Ryszarda Szurkowskiego” do Arłamowa, Wojtek zabrał ze sobą na trening naszego przyjaciela Jacka Dmochowskiego. Jacek to człowiek o wielkim sercu wspierający finansowo wielu sportowców naszego regionu: biegaczy, kolarzy, piłkarzy. W młodości był wyróżniającym się piłkarzem, później trenerem drużyny piłki nożnej. Po latach wybrał kolarstwo MTB i szosowe, które pomaga wracać do zdrowia po różnorakich kontuzjach – jest doskonałą rehabilitacją dla kończyn dolnych. Z powodzeniem startuje w zawodach dla narciarzy biegowych. Jacek od zawsze wspiera finansowo imprezy organizowane przez KK24h – dziękujemy 🙂

Dziękujemy Wojtkowi za powrót na WSC i trzymamy kciuki za Twoje kolejne starty na rowerze, na nogach i nartach 🙂

Dzisiejsze WSC było “rekordowe” – rekordowe pod względem panującej temperatury powietrza. Na mecie zanotowaliśmy aż 35 stopni!

Wyniki:
1. Aleksandrowicz – 8pkt.
2. Grabowski – 5pkt.
3. Szurnicki – 4pkt.
4. Jechanowski – 3pkt.
5. Załuska – 2pkt.
Dmochowski, Karczewski, Kowalski, Zarzycki – DNF -> PEŁNE WYNIKI SEZONU 2022

Zapraszamy niezdecydowanych

Od 2016 r. rywalizujemy na WSC w każdy czwartek o godz. 18:00, przy rondzie w Kurpiewskich, gm. Lelis. Trzy rundy o długości 17,5km każda to już klasyk w naszym regionie – nie chcemy tego zmieniać. Treningi w tempie wyścigowym, często ponad 41km/h (średnia) cieszą się ogromnym powodzeniem wśród kolarzy i triathlon`istów już siódmy sezon. Wielu rowerzystów – początkujących, stało się nawet kolarzami, którzy do dziś startują w wyścigach szosowych.

W Kurpiewskich spotykamy się w sezonie letnim od kwietnia do końca września. Tak też jest w tym roku!

– startujemy zawsze w czwartek o godz.18:00
– punkty na trzeciej kresce: 8,5,4,3,2,1
– OŚWIETLENIE OBOWIĄZKOWE!

Jak dojechać? Mapka
Wyniki online, uzupełniane tuż po etapie: WYNIKI

Trzy wyścigi/treningi WSC w sezonie 2022 są inne.
WSCK jako “kryterium” jest rozgrywane na rundzie 10. kilometrowej.
Trzeba takich rund przejechać 5.
Na ostatniej rondzie finiszujemy zdobywając podwójną ilość punktów niż w “zwykły” czwartek.

Na kolejne spotkanie OwK – Ostrołęka w Koło zapraszamy tradycyjnie w niedzielę o godz. 10:00, na zbiórkę przy rondzie Kuklińskiego w Ostrołęce. ->

ZAPRASZAMY! – 18:00

/MK/