Ten start trzeba było “zaliczyć”! TdPA – Arłamów

Ten start trzeba było “zaliczyć”! TdPA – Arłamów

Znamy zwycięzców ORLEN Tour de Pologne Amatorów 2022!

W iście sportowej atmosferze odbył się kolejny wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z Hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowana meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami, ale pomimo deszczowej pogody zaciekle walczyli o zwycięstwo w jednym z najbardziej obleganych wyścigów dla amatorów w Polsce. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników.

– Super trasa, selektywna,  dobre zabezpieczenie, było super! – mówił po dekoracji Adam Wójcik z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D,  zwycięzca kategorii OPEN wśród mężczyzn. Najlepszy amator pokonał trasę w 2 godziny 4 minuty i 38 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Sonia Cięciel. Uzyskała czas 2 godziny 20 minut i 10 sekund. Zwycięzcy w ramach nagrody wygrali m.in. pobyt w górskim resorcie Madonna di Campiglio wraz z karnetem narciarskim w Dolomitach. – Trasa bardzo ciekawa. Super podjazdy, super szybkie zjazdy. Udało się wygrać! Naprawdę super wyścig. – cieszyła się po zwycięstwie najlepsza kobieta w kategorii OPEN.

Kategoria mężczyzn OPEN:
1. Adam Wójcik
2. Marcinkowski Patryk
3. Adamkiewicz Adam

Kategoria kobiet OPEN: 
1. Sonia Cięciel
2. Piątkowska Monika
3. Tlołka Angelika

W tym roku zorganizowano także Premię Specjalną Hotelu Arłamów. Najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna na kilometrowym podjeździe pod Kalwarię Pacławską w nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów. Najszybsza okazała się Monika Piątkowska, a wśród Panów najszybszy był Adam Wójcik.

Wszystkim, którzy wzięli udział w wyścigu serdecznie gratulujemy!
Tak napisali Organizatorzy na oficjalnej stronie zawodów: Tourdepologneamatorow.pl

W wyścigu nie zabrakło również naszych reprezentantów.

Tradycyjnie od 2013 roku startujemy w tym najważniejszym szosowym wyścigu kolarskim dla amatorów.
W tym roku na wyścig wybrała się reprezentacja KK24h w składzie: Dariusz Aleksandrowicz, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Wiesław Podeszwa.
Naszej ekipie zawodników towarzyszyła (jak zawsze stała obsada) – Ela Podeszwa, Maria Kamińska, Pijący_mleko i kibicka klubu Ania Dobrowolska.
Tak jak czytaliśmy już w relacji organizatora, trasa nie należała do najłatwiejszych. Najbardziej dała się we znaki Kalwaria Pacławska.
Należy jednak podkreślić, że na tym ok. 2,5 km podjeździe o średnim nachyleniu 9% w porywach do 18% wszyscy członkowie KK24h poradzili sobie bez problemu.

Najlepiej z trudami trasy poradził sobie Dariusz Aleksandrowicz, który górzysty dystans 75 km pokonał w czasie 2:26,10, Wiesław Kamiński dotarł do mety z czasem 3:09,38, Wiesław Podeszwa uzyskał czas 3:14,31, a Marek Karczewski 3:41,27

W wyścigu startowali również nasi przyjaciele z Ostrołęki: Jacek Dmochowski i Rafał Grabowski.

Gratulujemy odwagi i czekamy na poprawienie wyników już za rok 🙂

Start i meta wyścigu usytuowana była w pięknych okolicznościach przyrody, na wzgórzu w Arłamowie.
Kolarze rywalizowali w niedzielę 31 lipca 2022 r.

Foto: Pijący_mleko, Marek Karczewski, Tour de Pologne Amatorów