Kurpie TEAM zaprasza – my zachęcamy

Kurpie TEAM zaprasza – my zachęcamy

Kurpie TEAM zaprasza – my zachęcamy wszystkich kolarzy MTB!

Zanim przejdziemy do zaproszenia do rywalizacji i jej sensu, kilka słów wstępu dlaczego polecamy ten wyścig w Kadzidle..
Rywalizacja sama w sobie jest bardzo dobra jeśli daje satysfakcję każdemu zawodnikowi. Wiadomym jest, że nie zawsze podczas rywalizacji wszystko pójdzie po naszych myślach. Raz wygramy innym razem przegramy. Jednak w rywalizacji zawsze ważna jest zasada Fair-Play! Gdy postępujemy zgodnie z “wytycznymi” savoir vivre to nawet gdy jesteśmy rywalami na jakiejkolwiek arenie sportowej nie będzie oznaczało zagmatwanej “rywalizacji” poza zawodami.

W naszym środowisku kolarskim – maleńkim środowisku, bo jest nas w regionie ostrołęckim zaledwie 30. może maksymalnie 35. czynnie startujących zawodników, powinno wszystkim zależeć na budowaniu wspólnoty. Niezależnie od tego kto w jakich barwach koszulki startuje, bądź jaką wyznaje wartość wyższą niż kolarstwo, powinien grać do “jednej bramki”.

Tworzenie nowych klubów jest rzeczą naturalną i nasz klub – Klub Kolarski 24h nie uzurpuje sobie i nigdy nie uzurpował prawa do wyłączności, bo przecież nie jesteśmy narcyzami. Każdy kto wybrał inne barwy klubowe jest nadal oddany naszej kochanej dyscyplinie. Każdy nowoutworzony klub pragnie “zdobyć” młodzież, bo to Oni są naszą przyszłością. Jeśli zaszczepimy w Nich swoją miłość do roweru to z nadzieją możemy wierzyć, że nasza dyscyplina w regionie nie zaginie.

W całej trudnej dla nas rzeczywistości najgorszym schematem działania jest zawiść, zazdrość, podstępność i robienie komuś na złość lub lekceważenie innego stowarzyszenia/klubu.
Na arenie kolarskiej w regionie jest tak dużo miejsca i 365 dni w kalendarzu kolarskim, że nawet trzy czy cztery kluby w okolicy powinny się dogadać co do terminów organizacji wyścigów aby nie robić sobie na złość. Niezrozumiałym jest robienie wyścigu w tym samym okresie co inny klub, bo nasi czynni zawodnicy nie rozdwoją się aby być w dwóch miejscach na raz. Każdemu z lokalnych organizatorów powinno zależeć na zadawalającej frekwencji, bo po to “wypruwamy flaki” przygotowując imprezę aby przyjechało na nią jak najwięcej zawodników.
Nie każdy prezes czy trener obecnie istniejącego klubu regionalnego musi się kochać!
Nie każdy zawodnik tego czy innego klubu musi akceptować zachowania rywala z innego klubu.

To czy impreza lokalna się uda zależy tylko od WSPÓŁPRACY!
Do organizacji imprez musimy podchodzić tak jak w biznesie – musimy iść na kompromisy – dogadywać się!
Jeśli nie będzie kompromisów to nie będzie dobrych imprez w regionie – mowa o imprezach kolarskich.

Do kompromisu, do współpracy doszło już na jesieni ubiegłego roku podczas 2. Wyścigu Jesieni w Czarnowcu, 16 października 2022 r.
Zaprosiliśmy Klub Kolarski z Kadzidła do udziału w naszym wyścigu, bo tak było trzeba, tak wypadało, tak było lepiej i sympatyczniej. Nie zawiedliśmy się i na starcie zobaczyliśmy liczną grupę naszych kolegów – pomimo wcześniejszej różnicy zdań. Celem było pojednanie i gra “do jednej bramki”. Sprawa i związki jednych z drugimi jest dość zawiła i zrozumiała tylko dla nielicznej rzeszy społeczności kolarskiej ostrołęcko-kadzidlańskiej. Dziś wiemy, że po burzliwym roku 2022 w Kadzidle doczekaliśmy się dwóch odrębnych klubów kolarsko-sportowych.
W tym roku (2023) na arenie kolarskiej regionu ostrołęckiego zobaczymy zawodników Kurpie TEAM Kadzidło i CSS Kadzidło.

Chcielibyśmy mieć nadzieję, że takie postępowanie innych klubów kolarskich z regionu zapisze się na stałe w niepisanych zasadach o wzajemnej współpracy.
Każdy z nas może swobodnie zakładać trykot dowolnego koloru.
Każdy z nas może w jednym roku kalendarzowym organizować dowolną ilość wyścigów kolarskich.
Ale…
Każdy klub z regionu ostrołęckiego, których obecnie jest cztery powinien uszanować stały termin zawodów innego klubu lub na początku sezonu dojść do konsensusu w sprawie terminów wyścigów.
Tak jak wcześniej wspomniano – nie powinno się robić sobie na złość! To do niczego nie prowadzi, tylko pogłębia i tak już niepotrzebne zgrzyty.
Rywalizujmy na trasie a nie poza nią!

Ostatni akapit tego dość nietypowego “zaproszenia” będzie tyczył się powstałego w 2020 roku Regionalnego Klubu Kolarskiego Kurpie Ostrołęka. W tym roku możemy znaleźć nazwę RKK Ostrołęka (bez Kurpi) – nie wiemy ostatecznie jaką oficjalną nazwę nosi ten klub ale wiemy, że otrzymał sporą dotację finansową z Urzędu Miasta w Ostrołęce.
Dziś (28 marca) na pięć dni przed planowanym wyścigiem dowiedzieliśmy się, że III Memoriał Kazimierza Górskiego został odwołany/zawieszony/przełożony. Nie mamy na tę chwilę wiedzy czy i kiedy będzie zorganizowany.
Wiemy na pewno, że ani Klub Kolarski 24h ani Klub Kurpie TEAM nie zostały na te planowane wydarzenie zaproszone. Miało się odbyć początkowo 4 lub 5 marca. Później dnia 2 kwietnia 2023 r.. Teraz nie wiemy kiedy zostanie podjęta decyzja o wyznaczeniu nowego terminu.
Chcielibyśmy również jako Klub, jako zawodnicy uczestniczyć w tym ważnym w regionie wyścigu kolarskim! Większość “starych” Oldbojów, Mastersów to wychowankowie znakomitego trenera kolarstwa regionu ostrołęckiego Kazimierza Górskiego. Zależy nam na udziale w wydarzeniu poświęconym naszemu trenerowi.
Chcielibyśmy wiedzieć z wyprzedzeniem kiedy odbędzie się ten wyścig.
Chcielibyśmy znać szczegóły zawodów – bez ukrywania co?, jak?, kiedy?, gdzie?
Robienie czegoś na siłę, z zazdrości, z zawiści i bez podstawowej rozmowy ze środowiskiem kolarskim doprowadziło właśnie do odwołania zawodów.
Przecież nie można robić zawodów dla 10-ciu osób!
W każdym przypadku należy rozmawiać i zachęcać środowisko do współpracy – nawet gdy występujemy pod innymi barwami klubowymi. Sport podobno łączy nawet polityków! Tego zabrakło.

Mamy nadzieję, że nowy termin wyścigu zaplanowany przez RKK Ostrołęka nie będzie kolidował z ważnym KOLARSKIM kalendarzem dla klubów regionu ostrołęckiego – czyli KK24h, Kurpie TEAM i CSS Kurpie.

Tyle wstępem – o WSPÓŁPRACY KOLARSKIEJ W REGIONIE.

ps. Fanów dawnego i obecnego kolarstwa zapraszamy na specjalną stronę historyczną, na której planowane jest prowadzenie wszelkich zapisków historycznych naszego regionu. Planowane prawdopodobnie w momencie przejścia na świadczenie emerytalne redaktorów 🙂 Już teraz można poczytać kilka historycznych opisów oraz zerknąć na listę dotychczasowych klubów kolarskich w regionie ostrołęckim. Strona wciąż się rozwija, a pozyskane informacje będą uzupełniane w zależności od wolnego – społecznego czasu.

Już 15 kwietnia 2023 r. ścigamy się w Kadzidle!

Klub Kolarski Kurpie TEAM z Kadzidła zaprasza na 3. Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB.
Spotykamy się przy ul. Słonecznej w Zagrodzie Kurpiowskiej. Pierwsze starty już o godz. 10:00
Kolarze będą rywalizować na mocno interwałowej rundzie XC o długości 2,7 km.
Zawodników podzielono na mnóstwo kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. Będzie się z kim ścigać, bo już teraz na liście startowej możemy znaleźć wielu znakomitych zawodników.
Wszystkie wyścigi odbędą się z pomiarem elektronicznym!

Polecamy ten wyścig i już teraz zapraszamy do zapisywania się poprzez formularz rejestracyjny.

ZAPISY – proszę pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona!

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo w wydarzeniu na profilu KURPIE TEAM.

Klub Kolarski 24h został zaproszony na ważne w regionie wydarzenie kolarskie i poleca udział w tych zawodach.
Organizatorzy dopięli również wytyczenie trasy i już od niedzieli 26 marca można na niej trenować. Przewidują również zaprosić chętnych na oficjalny objazd trasy. Ogłoszenia proszę śledzić na Ich profilu fejsbukowym.

Do zobaczenia na trasie.
pozdROWER!

MK