Dariusz Aleksandrowicz – najlepszy zawodnik w regionie

Dariusz Aleksandrowicz – najlepszy zawodnik w regionie

Dariusz Aleksandrowicz – najlepszy zawodnik w regionie

Dariusz Aleksandrowicz to w sezonie 2022 najlepszy zawodnik Klubu Kolarskiego 24h.
Jest mieszkańcem Czarnowca w gminie Rzekuń.

Gdybyśmy mieli zacząć od samego początku kariery kolarskiej Dariusza, to nalałoby podkreślić, że jeszcze parę lat temu zabrany na wspólną przejażdżkę rowerową w stronę Kadzidła, nie mógł dojechać z kolegami nawet do zajazdu w Szwendrowym Moście.
To był przełom w Jego postanowieniu i “zabawie” z rowerem.
Dziś po kilku latach treningu i przede wszystkim systematyczności jest najlepszym zawodnikiem, nie tylko w Klubie Kolarskim 24h z siedzibą w Czarnowcu, ale również wśród wszystkich klubów kolarskich i zawodników regionu ostrołęckiego.

Już w kwietniu wystartował w bardzo mocno obsadzonym wyścigu szosowym w Wyszkowie. Podczas wyścigu kolarskiego im. Mariana i Mieczysława Jachacych, zawodnik KK24h pokazał solidną formę. Ukończył wyścig w zasadniczej grupie lecz każdy fan kolarstwa wie, że w peletonie podczas wyścigów szosowych niezbędne jest wsparcie drużyny, której w tym dniu Darkowi zabrakło. Jednak wysoka pozycje w prestiżowym wyścigu dała motywację do dalszej pracy.
Drugi dzień rywalizacji już w wyścigu MTB, gdzie dociera do mety w top 20 na szybkiej podlaskiej trasie. Sobotni wyścig na szosie w Wyszkowie kosztował Go wiele sił i już w połowie dystansu zrezygnował z walki o TOP 5. Na mecie ogromne zmęczenie ale z kolejnymi planami.

W czerwcu Darek zalicza bardzo dobry start w stawce 78 zawodników – dojeżdża do mety na bardzo dobrej 7 pozycji wśród czołowych zawodników mazowieckiego wyścigu MTB w Górze Kalwarii.

Również w czerwcu wygrywa wyścig szosowy na dystansie 200 km w Zambrowie, z czasem 6:28:07. Był to najdłuższy dystans tego wyścigu, który mogli przed startem wybrać zawodnicy. Darek nie miał sobie równych w tej rywalizacji.

Pod koniec lipca wystartował w najbardziej licznym i najmocniej obsadzonym wyścigu szosowym w Polsce organizowanym przez Czesława Langa – Tour de Pologne. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. W Arłamowie razem ze swoją drużyną stanął na starcie 75. kilometrowego szosowego wyścigu górskiego. Dotarł do mety w czasie 2:26,10 co dało mu ostatecznie zadowalające miejsce na mecie. Po wyścigu z niedosytem stwierdził, że nasze mazowieckie szosy nie są odpowiednie do przygotowań na górskie, ciężkie wyścigi, w których często technika zjazdu odgrywa bardzo znaczącą rolę.

O tym, że Dariusz Aleksandrowicz jest bardzo ambitnym zawodnikiem i potrafi przełamywać bariery ludzkiej wytrzymałości pokazał w cyklu jakuszyckiego “Wielkiego Szlema”. To zawody dla największych twardzieli. Na Szlem jakuszycki składa się trzy dyscypliny: narty biegowe, bieg terenowy, wyścig MTB. Darek przebiegł na nartach w marcu 50 km, w sierpniu bieg górski na dystansie 51 km a we wrześniu przejechał wyścig MTB na dystansie 62 km. We wszystkich konkurencjach Wielkiego Szlema plasował się na bardzo wysokich pozycjach co dało Mu ostatecznie znakomite trzecie miejsce OPEN w całym cyklu! Oznacza to, że jest obecnie najlepszym mieszkańcem/zawodnikiem naszego regionu, w historii tych prestiżowych jakuszyckich zawodów.

W powyższym zestawieniu przedstawiliśmy wyłącznie najbardziej znaczące sukcesy Darka, który w sezonie 2022 stał na podium wielu amatorskich wyścigów.

Gratulujemy udanego sezonu i życzymy “połamania kół” w sezonie 2023.

Aby zagłosować na Dariusza Aleksandrowicza należy wysłać SMS o treści: SPORT.682 na nr: 7168

Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Czytelnicy dziennika internetowego “Moja Ostrołęka” w głosowaniu SMS-owym przyznają tytuł “Najpopularniejszego Sportowca 2022 roku”.
Tu można na bieżąco śledzić ranking plebiscytu: ->