Strefa Teodorowska jeszcze aktywna

Strefa Teodorowska jeszcze aktywna

Strefa Teodorowska jeszcze aktywna

Strefę Teodorowską zna każdy kolarz okolic Ostrołęki.
W ST treningi odbywają się od niepamiętnych lat. Już w latach 60. 70. 80. i 90. XX wieku wszyscy lokalni kolarze spędzali zimę na górkach w Teodorowie. Spędzali szlifując formę na wiosenne starty. Trener “historia” kolarstwa ostrołęckiego Kazimierz Górski wytyczał ścieżki na solidnych wzniesieniach rozciągających się nad rzeką Narew.
Na początku XXI wieku las i trasa w Teodorowie popadły w niełaskę ale nie “leżały” zbyt długo, bo już w 2009 wróciły do łask i znów kolarze zaczęli odwiedzać ten znakomity teren w celu szlifowania formy biegowej i rowerowej.

Na trasie (3,5 km) zbudowanej przez zawodników Klubu Kolarskiego 24h do dziś jest gwarno. Gwarno w każdy wtorek o 18:00! gdzie w nocy nasi zawodnicy ujeżdżają trasę Strefy Teodorowskiej. Gwarno również w soboty i przede wszystkim w każdą niedzielę o godz. 10 i o 11.
Wszyscy, którym zależy na dobrej formie odwiedzają ten las, bo teren jest bardzo wymagający.

W 2020 roku wspólnymi siłami rozszerzyliśmy strefę aby runda zyskała jeszcze lepsze odcinki. Członkowie KK24h i nasz przyjaciel “Szura” z grabiami, siekierami i sekatorami przemierzają każdy odcinek trasy aby żaden pieniek wystający z podłoża nie przebił opony. Zagrabiamy trasę, a nasze panie w każdą niedzielę gdy spacerują po trasie sprzątają każdą potłuczoną butelkę i zrzucone przez wiatr gałęzie.

Dlaczego zachęcamy do jazdy po Strefie Teodorowskiej?
Wielu z nas wie, że ktoś może nam ją “zepsuć” – zepsuć niespecjalnie ale w naturalny sposób zagrodzić i pozbawić nas możliwości korzystania z części odcinka trasy. Jest to zaplanowany proces. Właśnie tu będzie budowany “most Starosty” i dlatego część wypielęgnowanej trasy może ulec zamknięciu.
Nie zniechęcamy się i trenujemy dalej. Jeśli trzeba będzie to wygrabimy kolejne odcinki tak aby znów Strefa Teodorowska zyskała nowe oblicze i może jeszcze trudniejsze podjazdy 🙂

Dziś po raz kolejny zachęcamy wszystkich aktywnych rowerzystów do kręcenia nieskończonej ilości kółek w Strefie Teodorowskiej.
Najbliższe spotkanie już w niedzielę o godz. 11:00 przy krzyżu.

W kwietniowe niedziele możemy nadal korzystać z trasy ST, ale właśnie w kwietniu wystartuje kolejna edycja OwK (Ostrołęka w KOŁO), która startuje zawsze w niedzielę o 10:00 przy Rondzie Ryszarda Kuklińskiego w Ostrołęce. Tu kolarze uzbrojeni w swoje “szosówki” przemierzają szosy okolic Ostrołęki oddalone od miasta 50, 60 czy nawet 70 km.

ZAPRASZAMY DO WSKOCZENIA NA DWA KÓŁKA 🙂

Zapraszamy do ST